Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS / Susirinkimo balsavimai / dalyvių sąrašas

Bendrijoje yra trijų skirtingų turto rūšių patalpos: butai, garažai ir sandėliukai. kelių patalpų savininkai turi po kelis balsus. Daugumą balsų sudaro kelių turto rūšių patalpų savininkai, kurie balsuoja priimdami sau palankesnius sprendimus ir iš dalies (sąlyginai) pažeisdami mažesnį patalpų kiekį turinčių savininkų interesus. Kaip išspręsti šią bėdą?

Neredaguotas klausimas:
Mūsų daugiabučio namo bendrija yra mišri: butai bei administracinės patalpos (72) ir požeminiai garažai (38, atskiri turtiniai vienetai). Garažų savininkai yra to pačio daugiabučio namo gyventojai - bendrijos nariai. Tokie nariai, kaip dviejų ar trijų patalpų savininkai susirinkime turi du ar tris balsus. Tačiau mokesčius (administracinius, eksploatacinius) moka tik už vieną turtinį vienetą. Sumoka tik už garažo elektrą pagal garažo skaitliuką. Priimti sprendimą ką nors pakeisti nėra galimybės, nes ir susirinkime ir valdyboje daugumą sudaro asmenys, turintys po du turtinius vienetus ar net tris turtinius vienetus. Ar tai teisinga bendrijos narių, turinčių vieną turtinį vienetą, atžvilgiu? Kaip galėtume priversti dvi ar tris patalpas turinčius bendrasavininkius mokėti ir mokesčius (eksploatacinius,administracinius) už kiekvieną turtinį vienetą? Ačiū už atsakymą.
Klausimą uždavė: Nijolė, 2011-08-29
Paskutinė redakcija: 2014-06-24
Reitingas:
(balsavo 0)

DGNKPPSB Įstatymas:

11 straipsnis. Visuotinio susirinkimo šaukimo ir organizavimo tvarka. Sprendimų priėmimas

<...>

9. Bendrijos visuotiniame susirinkime kiekvienas bendrijos narys turi po vieną balsą. Visų daugiabučio namo (daugiabučių namų) ir kitos paskirties pastatų savininkų susirinkime kiekvienas savininkas turi tiek balsų, kiek jam nuosavybės teise priklauso Nekilnojamojo turto registre įregistruotų nuosavybės teisės objektų tame (tuose) bendrijai priklausančiame (priklausančiuose) pastate (pastatuose).

 

 

Susirinkimų kompetencijas apibrėžia DGNKPPSB Įstatymas, prireikus, savo teises galite ginti teisme.


Komentarai (1) 1-1
  1. dzin

    2014-08-03, 13:29:27
    Bendrijos nariai, visuotiniame BENDRIJOS NARIŲ susirinkime turi po vieną balsą, nepriklausomai nuo turimų turto vienetų. O visuotiniame VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ SUSIRINKIME balsų turima tiek, kiek turime turto vienetų. Bendrijos narių ir visų patalpų savininkų susirinkimai sprendžia pagal savo kompetencijas sprendžia skirtingus klausimus. Įmokų tvarką nustato bendrijos narių susirinkimas, taigi nariai jame turi po 1 balsą.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas