Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-06-30
Nuo rugpjūčio įsigalioja nauji šilumos paskirstymo metodai

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) birželį patvirtino, jog nuo šių metų rugpjūčio pirmos dienos keičiasi šilumos paskirstymo tvarka. Dėl naujų šilumos paskirstymo metodų taikymo, gyventojams papildomi mokesčiai nebus priskaičiuojami – pasikeis tik tai, kaip name paskirstomas šilumos kiekis.

 

Kaip rašoma VKEKK svetainėje, naująjį projektą Komisija pateikė siekdama šilumos ūkyje įteisinti pagrįstą konkurenciją bei mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą šilumos vartotojams, taip pat atsižvelgdama į šilumos ūkio subjektų pastabas dėl šiuo metu taikomo reglamentavimo.


Svarbiausias pakeitimas – „Nepaskirstyto karšto vandens šiluma“.

Visas daugiabučiame name paruoštas karšto vandens kiekis bus suskaičiuojamas namo šilumos punkte šalia karšto vandens ruošimo įrenginių įrengtu geriamojo vandens skaitikliu.
Šis kiekis padauginamas iš VKEKK nustatytos šilumos normos vieno m3 vandens pašildymui ir taip suskaičiuojamas visas sunaudotas šilumos kiekis karšto vandens ruošimui.

Gyventojų deklaruotas karšto vandens kiekis padaugintas iš VKEKK nustatytos šilumos normos sudaro faktiškai sunaudoto karšto vandens šilumos kiekį.

Šių šilumos kiekių skirtumas ir yra „nepaskirstyto karšto vandens šiluma“. Ji gyventojams bus išskirstoma proporcingai, pagal buto plotą.

Papildomai nieko mokėti nereikės, nes visa suvartota šiluma karštam vandeniui ruošti buvo apmokama ir anksčiau, tačiau žiemą ji buvo priskiriama prie sąskaitos už šildymą, o vasarą – gyvatuko. Dabar tokia šiluma bus išskiriama atskirai.
 

Kitas svarbus pakeitimas – šildymo sezono metu kitaip bus skaičiuojamas mokestis už gyvatuką. Nuo šiol šildymo sezono metu kiekvienam butui, kuriame karšto vandens cirkuliaciniame vamzdyje įrengtas gyvatukas, vietoj buvusio VKEKK priskiriamo nustatyto pastovaus šilumos kiekio (160 kWh/mėn.) bus suskaičiuotas ir išvestas kiekvieno namo, ne mažiau trijų iš eilės 2017 m. ne šildymo sezono mėnesių metu susidaręs, vidutinis šilumos kiekis karšto vandens cirkuliacijai. Toks šilumos kiekis konkrečiam namui bus taikomas viso šildymo sezono metu ir kiekvienam daugiabučiui namui bus skirtingas.

Šis šilumos apskaičiavimo būdas bus taikomas jei nebus pasirinktas kitas VKEKK patvirtintas šilumos paskirstymo metodas.

Buvo numatyta, kad nauji metodai įsigalios 2017 m. birželio viduryje, tačiau jų įsigaliojimo terminas atidėtas iki 2017 m. rugpjūčio 1 d.

Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0053 sek.