Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-07-31
Nuo 2019-ųjų kompostavimas – ir daugiabučiuose

Pasaulyje ir Lietuvoje didėjant vartojimui didėja ir atliekų kiekis. Šią problemą spręsti galima rūšiuojant įvairias atliekas, kurios gali būti perdirbtos ir dar sykį panaudotos. Nors rūšiavimas jau nebe naujiena: šalia namų stovi specialūs konteineriai įvairioms atliekoms, tačiau nuo 2019-ųjų Lietuvoje turėtų būti atskirai pradėtos rinkti ir maisto atliekos, kurios bus perdirbamos į kompostą. Tai vienas iš būdų, kuriais siekiama mažinti atliekų kiekį bei įgyvendinti Valstybinį atliekų tvarkymo 2014–2020 metų planą.


Didžiuosiuose miestuose daugiabučių gyventojams kompostuoti šiuo metu nėra galimybių, tačiau kaita turėtų prasidėti nuo kitų metų, kai miestų savivaldybės pradės įrenginėti konteinerius maisto atliekoms. Kompostavimas ir atliekų rūšiavimas ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos tikslas: siekiama, jog visos, kiek įmanoma, šiukšlės būtų perdirbamos. Taip tausojama ne tik aplinka, bet ir mažėja kaštai gaminant naujus produktus, jų pakuotes. Taip pat primename, jog daugiabučių namų gyventojai moka tik už mišrių atliekų išvežimą – išrūšiuotos atliekos išvežamos nemokamai: jų tvarkymu rūpinasi pakuočių gamintojai ar importuotojai. Kaip jau rašėme, vienas iš dalykų skatinančių rūšiavimą buvo ir naujos rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą taisyklės.

Iš daugiabučių gyventojų surinktos bioskaidžios ir maisto atliekos bus panaudotos komposto ir biodujų gamybai. Lietuvai taip pat yra iškeltas ES reikalavimas iki 2020 metų sumažinti biologiškai skaidžių atliekų, patenkančių į sąvartynus, kiekį.
 

Primename, jog šiuo metu rūšiuoti galima popieriaus, plastiko ir stiklo atliekas. Taip pat į bendruosius atliekų konteinerius nederėtų mesti ir buitinės technikos, elektronikos prietaisų. Stambiąją nebenaudojamą techniką nemokamai išveža Elektronikos platintojų asociacija, o kitą elektroninę įrangą galima pristatyti į elektronikos atliekų šalinimo vietą. Taip pat kai kuriuose daugiabučiuose jau ir dabar yra specialios dėžės į kurias galima mesti nebeveikiančias baterijas.

Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.003 sek.