Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-08-23
Naujas telefoninių sukčių taikinys – bendrijų pirmininkai

Pastaruoju metu daugėja pranešimų apie tai kaip telefoniniai sukčiai taikosi į daugiabučių namų, sodų bei garažų bendrijų pirmininkus.

Nors telefoniniai sukčiai ir bandymai išvilioti pinigus nėra naujiena, tačiau keičiasi nusikaltėlių taktikos ir pasirenkamos aukos.

Jei anksčiau būdavo taikomasi į pavienius, dažniausiai senyvo amžiaus asmenis, dabar sukčių taikinyje įmonės bei jų vadovai.


Keičiasi sukčių veikimo būdas

Anksčiau populiarūs bandymai apgaudinėti buvo melagingi pranešimai apie padarytas artimųjų avarijas, nusikaltimus, patekimą į nelaimingą situaciją, o iš aukos būdavo paimami grynieji pinigai pas ją atvažiavus, susitikus. Toks sukčiavimas didindavo riziką būti sučiuptiems. Tačiau dabar beveik visada viskas vyksta nuotoliniu būdu, per telefoną, nebereikia su niekuo susitikinėti, tiesiog išgauti iš pašnekovo prisijungimo prie banko duomenis. O ir sukčiavimo mastai pasidarė didesni: vietoj vieno asmens taikomasi į bendrovę arba į daugiabučių namų arba sodų bendriją.

 

Nenuostabu, jog sukčiai pokalbiui būna gerai pasirengę: sukuria pokalbio planą, išmoksta sakytinas frazes ir pokalbio metu stebi pašnekovo reakciją. Kalbėdami būna labai atkaklūs, įtaigūs. Dažniausiai nusikaltėliai paskambinę telefonu prisistato policijos pareigūnais ir praneša, jog yra sulaikytas asmuo, kuris su savimi turi bendrijos (įmonės) dokumentus ir jis, arba kiti asmenys, bandė prisijungti prie pašnekovo ar bendrijos sąskaitos. Taip pat dažnai skambinantysis geranoriškai nukreipia pokalbį ir sujungia su banko „darbuotoju“, o pastarasis, vėlgi įtaigiai pasakodamas išgalvotas istorijas, sugeba išvilioti sukčiams reikalingus prisijungimo prie banko duomenis.


Autentiškas pokalbis su telefoniniais sukčiais
 

Prieš keletą savaičių 15min portale buvo publikuota istorija ir pokalbio su telefoniniais sukčiais įrašas, kuriuo pasidalino UAB „Skaidri apskaitos sistema“ vadovas Remigijus Nemira. Jis pats, buvęs bendrijos pirmininkas, prieš keletą mėnenesių sulaukė panašaus skambučio, tačiau greitai supratęs skambinančiųjų kėslus pradėjo įrašinėti pokalbį norėdamas suprasti, kaip veikia ir kokiu būdu telefoniniai sukčiai išvilioja jiems reikiamą informaciją.

 

Telefone buvo girdima tradicinė istorija: sulaikyti asmenys pas kuriuos kratos metu rasti bendrijos dokumentai, be to, tariamai bandyta prisijungti ir prie pašnekovo banko sąskaitos bei pervesti iš jos pinigus kitam asmeniui. Policijos tyrėju prisistatės asmuo derino susitikimą apklausai komisariate, o vėliau sujungė ir su „banko“ darbuotoju, kuris apsukriai bandė išvilioti prisijungimo prie banko sąskaitos slaptažodį.
 

Prevencija

Reikia nepamiršti, kad nei policija, nei jokia kita atsakinga institucija telefonu niekada neprašo ir negali prašyti suteikti konfidencialių duomenų, informacijos apie banko sąskaitą ir elektroninę bankininkystę.

 

Rekomenduojame prevenciškai paklausyti pokalbio įrašą, kad galėtumėte geriau suprasti telefoninių sukčių veikimo būdą.
 

Taip pat naudingos informacijos galite rasti ir Policijos departamento teikiamuose patarimuose apie labiausiai paplitusius sukčiavimo būdus ir kaip nepatekti į telefoninių sukčių pinkles.

Komentarai (1) 1-1
Aha
2019-05-30, 13:26:15
Bendrijų pirmininkai - patys didžiausi sukčiai

Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0043 sek.