Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-09-14
Vilniečiai renkasi kas šeimininkaus jų namuose

Vilniuje šį mėnesį prasideda daugiabučių namų administratorių rinkimai, kurių metu sostinės gyventojai galės pasirinkti norimą administratorių. Rinkimai rengiami, nes šių metų gruodžio 31 dieną baigiasi nuo 2013 m. sausio 1 d. penkeriems metams paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių sutarčių terminas.
 

Administratorių paskyrimas organizuojamas remiantis LR Civilinio kodekso 4.84 straipsniu. Planuojama, jog 4044 Vilniaus daugiabučiuose rugsėjį prasidėję rinkimai baigsis 2019 m. pradžioje. Apie balsavimą bus pranešama daugiabučių namų skelbimų lentose ir pranešimais, kurie bus mėtomi į gyventojų pašto dėžutes.


Rinkimų procesas

Daugiabučių namų (kuriose nėra įsteigtos bendrijos) patalpų savininkai į pašto dėžutes gaus balsavimo biuletenius ir informaciją apie administratorius bei pasirinkimo tvarką. Tada gyventojai pasirinks administratorių ir užpildys balsavimo biuletenį, kurį grąžinti bus galima internetu, įmetant į balsadėžę savo seniūnijoje arba nunešus į Vilniaus miesto savivaldybę.
 

Namo administratoriumi taps tokia įmonė, kuri surinks daugiausia gyventojų balsų. Jei pirmame balsavime dalyvaus mažiau nei pusė namo gyventojų, bus skelbiamas pakartotinis balsavimas. Pakartotiniame balsavime reikės ketvirčio gyventojų dalyvavimo. Jei ir tada balsavimas neįvyks, administratorių paskirs savivaldybė atsižvelgdama į paslaugų įkainius, administravimo patirtį ir pasirengimą teikti paslaugas.

Išrinktas administratorius bus paskirtas penkeriems metams.
 

Svarbu tai, kad net ir po administratoriaus paskyrimo jį bet kada, surinkus butų patalpų savininkų balsų daugumą, galima pakeisti arba atsisakyti ir steigti bendriją.
 

Rasti bendrąją informaciją apie daugiabučius namus, pastatų valdytojus, teikiamų paslaugų kainas ir jas palyginti galima Vilniaus miesto daugiabučių namų interaktyviajame žemėlapyje.

 

Administratoriai bijo gyventojų pasirinkimo?

Šiems rinkimams aktyviai priešinasi keletas dabartinių Vilniaus daugiabučių namų administratorių atstovų, kurių teigimu Civilinis kodeksas nenumato, kad praėjus penkerių metų terminui, kuriam buvo paskirti dabartiniai administratoriai, reikėtų juos iš naujo rinkti. Tai daryti reiktų tik, jei bent penktadalis daugiabučio namo butų savininkų raštu pareikalautų skirti naują administratorių arba savivaldybė gautų pagrįstų namo gyventojų nusiskundimų dėl administratoriaus veiklos. Tokią praktiką, kai administratoriai renkami visuose daugiabučiuose, vykdys tik Vilniaus savivaldybė.
 

Tačiau, jei namas yra gerai prižiūrimas, gyventojai tai įvertins; tad kodėl priešinamasi laisvei rinktis ir išsakyti savo nuomonę? Ar bijoma, kad gyventojai pradės aktyviau rūpintis savo namu, o galbūt įsteigs ir bendriją?
 

Beje, pasiūlymą keisti Civilinio kodekso nuostatas, kad naujų administratorių rinkimai būtų rengiami visose savivaldybėse, šį pavasarį buvo įregistravusi ir dalis seimo narių. Taip buvo tikimasi, kad administratoriai, norėdami, jog gyventojai ir toliau juos rinktųsi, teiks geresnės kokybės paslaugas. Tačiau šiam pasiūlymui nebuvo pritarta.

 

Niekada nevėlu steigti bendriją

Daugiabučio gyventojai gali pasirinkti ir kitą namo valdymo būdą – steigti bendriją. Vilniaus savivaldybė iki 2018 m. rugpjūčio 2 d. apmoka visas naujų Vilniaus bendrijų steigimo išlaidas, teikia Registrų centro suformuotus patalpų savininkų sąrašus, dengia notaro, įregistravimo Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto registruose kaštus.
 

Visus gyventojus norinčius steigti bendriją bei turinčius bendrijų steigimo ir valdymo klausimų konsultuoja su Vilniaus miesto savivaldybe bendradarbiaujanti įmonė „Ego sum“. Į ją galima kreiptis telefonu 8 686 30484, elektroniniu paštu apiebendrija@gmail.com arba apsilankyti interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

Komentarai (2) 1-2
Henrikas
2018-07-20, 18:51:40
Tai akiu dumimas.Rubikon grup-kuri siule vilnieciams plaukti Nerimi aukstym pilvais(sildymas)dabar tvarkys uki.As nieko nenoriu kaltinti nes tai neyrodyta teisosaugos organu.Jei ka nors izeidziau"Atsipra sau. u
zigmas
2018-07-21, 12:30:50
Durnius tu Henrikai...

Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0049 sek.