Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-09-28
Panaikinta ir vėl grąžinta. PVM lengvata šildymui

Nuo spalio 1 dienos vėl keičiasi keturis mėnesius galiojęs pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šildymui: bent jau iki kitų metų grąžinama 9 procentų PVM lengvata.

LR vyriausybės ministras pirmininkas mano, jog lengvatinis tarifas šildymui turėtų būti taikomas, kol Lietuvoje bus renovuoti visi senos statybos daugiabučiai ir šilumos energijos naudojimas bus efektyvus.
 

Nors lengvata buvo grąžinta, tačiau išliko nuo birželio 1 dienos įsigaliojęs Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimas, kuriuo remiantis mažas pajamas gaunantiems gyventojams šildymo sezono metu kompensuojama didesnė būsto šildymo išlaidų dalis.


PVM tarifas šildymui – nepastovus

Šių metų birželio 1 dieną buvo panaikinta dar 2000-aisiais įvesta PVM lengvata šildymui. 9 proc. PVM tarifas buvo pakeistas į įprastinį 21 proc. tarifą (apie tai ir pakeitimo priežastis jau rašėme gegužės mėn.). Tačiau šią savaitę vėl buvo pasirašyta įstatymo pataisa, kuri nuo spalio       1-osios iki gruodžio 31-osios grąžina 9 proc. tarifą. Toks sprendimas Seime buvo priimtas todėl, kad liepos pradžioje valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga sutiko su konservatorių siūlymu grąžinti šią lengvatą mainais į jų paramą urėdijų reformai.
 

Tačiau tikėtina, jog tai dar ne pabaiga. Nuo 2018-ųjų PVM tarifas tikriausiai bus padidintas iki 15 procentų. Kodėl tarifas vėl keičiamas vos po trijų mėnesių? Tai susiję su siūlymu nuo kitų metų keisti dabar galiojančius – 5 ir 9 proc. – lengvatinius PVM tarifus į 5 ir 15 proc. Reiškia, jei siūlymas būtų patvirtintas, dabar esančio 9 proc. tarifo tiesiog neliktų ir reikėtų priskirti naują.

 

PVM tarifo šildymui kaita 2017–2018 m.
 

2017-01-01 2017-06-01 2017-10-01 2018-01-01 (planuojama)
9 % 21 % 9 % 15 %  


 


Renovacija

Atnaujinant gyvenamąjį būstą pagerėja ne tik jo išvaizda, bet ir sutaupomas didelis kiekis šilumos energijos. Premjeras Saulius Skvernelis taip pat išsakė mintį, kad lengvatinis tarifas šildymui turėtų būti taikomas, kol Lietuvoje bus baigta daugiabučių namų renovacija. Tačiau, pasirodo, tai gali užtrukti.
 

Pagal Vyriausybės daugiabučių renovavimo programos įgyvendinimo planą, kasmet yra numatyta atnaujinti bent po 500 daugiabučių namų. Lietuvoje namų, kuriems reikalinga renovacija, yra dar daugiau nei 20 tūkst.
 

Tiesa, nuo lapkričio 1-osios įsigalioja LR valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pakeitimo įstatymas. Jis numato palankesnes sąlygas gauti kompensaciją ir paramą atliekant renovaciją.
 

Nuo 2017-11-01 visiškai kompensuojamas techninis projekto rengimas, atnaujinimo projekto vykdymo priežiūra ir ekspertizė bei kitos su statyba nesusijusios paslaugos.

Suteikiama 30 proc. parama investicijoms, kurios didina energinį efektyvumą ir papildoma 10 proc. parama, kai įrengiama individuali šilumos apskaita.

Kompensuojama paskolų palūkanų metinė dalis viršijanti tris procentus, o nepasiturintiems gyventojams apmokamos kiekvieno mėnesio kredito ir palūkanų įmokos.
 

Greitai Aplinkos ministerija turėtų paskelbti naują kvietimą dalyvauti daugiabučių namų modernizavimo programoje. Taip pat inicijuojama dar viena įstatymo pataisa, kuri leistų finansiškai remti ir tokius projektus, kuriais pertvarkomos tik senų daugiabučių šildymo sistemos.
 


Kompensaciją gaus daugiau gyventojų

Gegužę buvo priimta ir nauja kompensacijos skyrimo tvarka, kuri numato skirti kompensacijas tiems asmenims, kurių išlaidos šildymui siekia 10 proc. Tad gyvenantys senos statybos nerenovuotame name ir gaunantys mažas pajamas asmenys, gali tikėtis kompensacijos už šildymą. Numatoma, kad tokių gyventojų skaičius išaugs.
 

Šiemet prašymą dėl šildymo ir vandens išlaidų kompensacijų skyrimo galima pateikti ir internetu. Svarbu ir tai, jog būsto šildymo išlaidų kompensaciją gali gauti ir gyvenantys nuomojamame būste asmenys, kurie yra sudarę ir įregistravę būsto nuomos sutartį.
 

Apskaičiuojant būsto šildymo išlaidų kompensaciją iš asmens / šeimos („į rankas“) gaunamų mėnesio pajamų atimamas valstybės remiamų pajamų dydis (102 Eur) padaugintas iš šeimos narių skaičiaus.
Galite pasinaudoti ir būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle.

Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0042 sek.