Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2015-09-28
Ketvirtadienį rūkoriams kaimynystėje bus gesinamos cigaretės

 

Ar kada nors susidūrėte su rūkymo balkonuose problema savo bendrijoje?

 

Tikriausiai, kad daugeliui teko, gal ir ne kartą. Tiesa ta, kad kartais pasijaučiame nemaloniai dėl rūkančių kaimynų skleidžiamų cigarečių kenksmingų dūmų ir svarbiausia, kad neturime jokių galimybių imtis teisinių veiksmų, rūkoriams sutramdyti.

 

Visuomet yra galimybė tartis, bandyti viską išspręsti draugiškai, tačiau kaip tai padaryti, jei kaimynai nesiruošia leistis į kalbas?


Tarpusavio santykių psichologija teigia, jog kompromiso radimas taip pat ne visada išsprendžia susidariusią problemą. Kartais abi pusės lieka nelaimingos. Sunku atsakyti, kurie yra teisūs rūkymo daugiabučių namų balkonuose klausimu. Situacija yra gan kebli, nes rūkantys butų savininkai įsivaizduoja dūmojantys savo nuosavybėje, o šalimais nerūkantys kaimynai negali pabėgti nuo cigarečių dūmų tvaiko. 

 
Jau ne pirmą kartą siūloma daugiabučių namų bendrijoms suteikti teisę spręsti, kuriose joms priklausančiose teritorijose gali būti rūkoma, o kuriose ne. Šioje vietoje svarstoma, ar valstybė tikrai turėtų kištis į bendruomenių gyvenimą. Daugiabučio bendrija turėtų turėti teisę nuspręsti, ar jų name ar namo kieme gali būti rūkoma ar ne. Vienos bendrijos galėtų nuspręsti, kad jų teritorijose iš vis negali būti rūkoma, kitos, priešingai leistų rūkyti visur  – balkonuose, terasose ir kitose bendrijai priklausančiose teritorijose. Nėra priežasties, kodėl valstybė turėtų visoms bendruomenėms taikyti vienodą standartą. Kadangi bendrijos yra pajėgios pačios nustatyti tokius standartus ir užtikrinti jų laikymąsi, tokio apribojimo įvedimas pažeistų organizacinį – subsidiarumo principą.
 
Bet ar tikrai be valstybės suteikto įgaliojimo bendrijai yra paprasta priversti rūkančiuosius sustoti?
 
Šį ketvirtadienį Lietuvos Respublikos Seimas priėmė svarstyti šešių parlamentarų, dirbančių Sveikatos reikalų komitete, parengtas Tabako kontrolės įstatymo pataisas. 
 
Plačiau apie ryžtingą iniciatorių Antaną Matulą, kuris tvirtai įsitikinęs, kad rūkymas daugiabučių namų balkonuose turi būti uždraustas, ir seime tvyrančias nuomones siūlome skaityti:
 
 
Komentarai (1) 1-1
jonaszemaitis@yahoo.com
2018-10-19, 14:28:21
Puiku kaip baigti net vaiku teisę kvėpuoti nakti

Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0051 sek.