Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2016-02-03
Būkite budrūs – pareigūnais apsimetę sukčiai bando išgauti informaciją
Bendrijų pirmininkai skelbia šiurpią žinią – jiems ir jų buhalteriams pradėjo skambinėti neaiškūs asmenys, prisistatantys FNTT, VMI arba „Mokesčių“ pareigūnais. Kalbėdami labai įtikinamai, jie praneša apie neva vykdomą tyrimą ir pareikalauja atskleisti duomenis apie bendriją:

 

 kas yra pirmininkas, kas veda apskaitą, kas valdo banko sąskaitas. Klausinėja ir apie banko sąskaitų numerius, prisijungimo duomenis ir pan. Sukčiai susirenka informaciją apie sąskaitų valdymo principus, apskaitos įmones, valdybos narius ir revizorius. O tikslas labai paprastas – turint daugiau informacijos lengviau įkalbėti kitą pirmininką suklysti ir paklusti.
 
Turbūt kiekvieną suglumintų FNTT pareigūnu prisistačiusio asmens skambutis, jeigu kitame ragelio gale išgirstumėte: „Pone Jonai Jonaiti, jūsų buhalterė Ona Onaitienė, dirbanti UAB Buhalterija, apvogė jūsų bendriją ir FNTT daro skubų patikrinimą. Prisijunkite prie banko sąskaitos patikrinimui“. Neišsigąskite ir nepulkite vykdyti sukčių nurodymų, neteikite informacijos!
 
Apsimesti oficialiais pareigūnais telefonu nėra sudėtinga – pavardės skelbiamos viešai prieinamuose tinklalapiuose, tačiau žinokite, kad nė viena valstybinė institucija neprašo duomenų telefonu. Institucijų specialistai pataria paprašyti atsiųsti informaciją oficialiai elektroniniu paštu arba pateikti ją susitikus institucijos patalpose, todėl būkite budrūs, nepakliūkite sukčiams į nagus!

 

Išgelbėjo sukčiaus pokalbių limitas
 
Žirmūnų mikrorajone Vilniuje įsteigtos bendrijos pirmininkei Laimai prieš keletą dienų paskambino FNTT inspektoriumi prisistatęs vyras. Jis pasakojo apie gautą skundą dėl neteisėto bendrijos lėšų švaistymo, aiškino, kad situacija yra neeilinė, skubiai tiriama, klausinėjo, ar tikrinamos bendrijos sąskaitos, ragino artimiausiu metu nesinaudoti internetine bankininkyste. Laimos teigimu, žmogus kalbėjo įtaigiai, atrodė išsilavinęs ir savimi labai pasitikintis.
 
Vos kelis mėnesius esu pirmininkė, natūralu, kad susirūpinau, pasakiau, kad nevykdome nieko neteisėto, siūliau susitikti ir imtis konkrečių priemonių. Juk pinigai net ne mano, o visų bendrijos narių, jutau įtampą ir susirūpinimą“, – pasakoja Laima.
 
Bet susitikti vyriškis neskubėjo. Pokalbiai dažnai nutrūkdavo, jis vėl perskambindavo (skambino net vėlai vakare),kalbėjo atsargiai, nedarydamas spaudimo, kol galiausiai viską atskleidė netikėta situacija – telefono įrenginyje pasigirdo įrašas, pranešantis apie tai, kad pokalbių limitas išnaudotas.
 
Tuomet Laimai ir atsivėrė akys – ji suprato, kad tai galėjo būti sukčių bandymas įgyti jos pasitikėjimą ir ištraukti informaciją. Pasakodama šią savo istoriją ji ragina visus būti budriais.
 
Nepasidavė spaudimui iš karto suteikti prieigą
 
Panašią istoriją papasakojo ir Naujininkų mikrorajone Vilniuje esančio daugiabučio namo pirmininkas Igoris. Jam taip pat skambino FNTT atstovu prisistatęs žmogus, nurodęs ir tikrą, kaip vėliau paaiškėjo, FNTT pareigūno pavardę. Jis kalbėjo apie gautą kolektyvinį skundą, sakė tiriantis PVM plovimo schemą, minėjo turintis duomenų apie mėginimus neteisėtai internetu prisijungti prie bendrijos sąskaitų. Prašė jam suteikti galimybę patikrinti, ar nevyksta tokie prisijungimai.
 
Igoriui įtartinai nuskambėjo net du kartus užduotas klausimas, ar nėra jo kas įspėjęs apie galimą tokį skambutį. Bendrijos pirmininkas pasiūlė susitikti FNTT biuro patalpose ir viską aptarti. Kai norėdamas patikslinti susitikimo laiką kitą dieną Igoris paskambino tuo pačiu numeriu, niekas neatsiliepė. Tai išblaškė visas abejones – kalbėta su sukčiumi.
 
Neatskleiskite svarbių duomenų
 
Niekada neatskleiskite nežinomiems asmenims banko sąskaitų numerių, nesuteikite informacijos apie banko sąskaitose esančias pinigų sumas, jokiu būdu niekam nepateikite prisijungimo duomenų. Puoselėkite draugiškus santykius su bendradarbiais, verslo partneriais ir pareigūnais, bet išlikite atsakingi ir atsargūs.
Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0057 sek.