Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2010-01-19
Daugiabučio namo Paukščių takas 2a savininkų bendrija nusprendė apskaitą tvarkyti skaidriai.

Bendrija - Paukščių takas 2a       Šiauliuose neseniai pastatytų "dvynukų" gyventojai, įkūrę bendriją  "Paukščių takas 2a" nusprendė buhalterijos tvarkymui pasirinkti skaidrią apskaitą vykdančius buhalterius.

 

       Visi bendrijos nariai savo namuose gali matyti bendrijos pateikiamų mokesčių suvestines, gaunamas  bei išrašomas sąskaitas ir jų apmokėjimus, greitą informaciją, taip pat informaciją apie būsimus susirinkimus, jų darbotvarkes.


      Namo gyventojai neabejoja skaidrios apskaitos vykdoma politika ir tiki, kad skaidrumas Jiems visiems išeis į naudą.

 

      www.dnsb.eu buhalteriui pradėjus darbus ir pertikrinus visus šios bendrijos turimus dokumentus buvo nustatyta, kad yra būtinybė perskaičiuoti visus mokesčius nuo bendrijos įkūrimo. Priežastis: turimi dokumentai ir buhalterija neatitinka Lietuvos Respublikos teisės aktų.

 

     Visų pirma, bendrijos protokolas buvo tik vienas (bendrijos įregistravimo), kadangi jo reikalauja registrų centras ir notaras. Kiti reikalingi protokolai nebuvo pildomi. Per pirmus du darbo mėnesius teko surengti du susirinkimus, norint šias klaidas ištaisyti ir tvarkyti buhalteriją pagal LR teisės aktų reikalavimus.

 

     Antras dalykas ko reikėjo bendrijai - perskaičiuoti mokesčius nuo bendrijos įkūrimo dėl skolininkų. Bendrijos patiriamos sąnaudos buvo paskirstomos kiekvienam butui po lygiai, nors nebuvo jokios juridinės nutarties. Mokesčių perskaičiavimas ir tvarkingas buhalterijos vedimas leidžia bendrijai tinkamai atstovauti Bendrijos interesus teismuose dėl skolininkų. Kitu atveju skolų išieškojimas tampa net teoriškai neįmanomu dalyku.

 

    Galiausiai visi šio namo gyventojai pamatę bendrijos patiriamas sąnaudas (valymo paslaugų ir elektros) suprato iš kur bendrijos mokesčiai gali būti tokie dideli ir dėl to galėjo imtis atitinkamų sprendimų susirinkimuose, kad jas sumažintų:

  • Šių namų gyventojų valymo sąnaudos (yra tvarkoma aplinka ir valomos laiptinės du kartus per savaitę, mašinų stovėjimo aikštelė - vieną kartą per mėnesį) kainavo net 1500Lt. Nuo 2009-01-01 susirinkimo sprendimu buvo pasirinkta kita įmonė, kuri analogiškas paslaugas atliks už 1065 Lt.
  • Taipogi yra sprendžiama kaip sumažinti mašinų stovėjimo aikštelės patiriamas sąnaudas dėl apledėjančio įvažiavimo. Kadangi nuvažiavimas yra žemyn - kyla grėsmė, kad slystantys automobiliai gali išlaužti vartus. Dėl to yra įrengtas požeminis elektrinis grindinio šildymas, kuris vidutiniškai sudegina net 4700 kWh elektros žiemos metu (gruodį tai sudarė net 1475 Lt). Esant didelėms elektros sąskaitoms - siūloma samdyti įmonę, kuri galėtų barstyti druską ant važiavimo takų, ledui ir sniegui tirpdyti. Tikimasi, kad tai kainuos ne daugiau kaip 400Lt per mėnesį.
Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0051 sek.