Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-03-14
Elektroninės atsiskaitymo knygelės pokyčiai

mokesciaiSavaitės pradžioje pasirodžiusi informacija apie elektroninės atsiskaitymo knygelės atsisakymą iškėlė įvairių klausimų. Reaguodami į tai, pateikiame jums pagrindinę šio dalyko informaciją.
 

Pirmiausia, tai aktualu tik Vilniaus regiono gyventojams, kurie už komunalines paslaugas atsiskaito per elektroninę bankininkystę, naudodami elektroninę atsiskaitymo knygelę, kurią administruoją IVPĮ („Informacinio verslo paslaugų įmonė“). Visų kitų miestų gyventojai bei asmenys, atsiskaitantys popierinėmis knygelėmis, gali būti ramūs – jiems ši naujovė neturės jokios įtakos ir jie nepajus jokio pasikeitimo.


Pakeisti savo įprastą mokėjimo būdą turės tik tie Vilniaus regiono gyventojai, kurie naudojasi elektronine atsiskaitymo knygele. Šios knygelės naudotojams nuo kovo 30 d. vietoj vieno ruošinio už visas paslaugas, savo elektroninės bankininkystės sistemoje, reikės sukurti ruošinį už kiekvieną paslaugą atskirai, naudojant standartines formas. Tai atims šiek tiek daugiau laiko, arba vers ieškoti alternatyvių atsiskaitymo galimybių.

UAB „Skaidri apskaitos sistema“, siekdama gyventojams sudaryti kuo palanklesnes sąlygas atsiskaityti už komunalines paslaugas, bendrijoms leidžia pasinaudoti galimybe ir atsiskaitymo sutartis sudaryti su įmokas priimančiomis įmonėmis. Todėl bendrijų gyventojai už paslaugas taip pat gali atsiskaityti ir Lietuvos pašto skyriuose, kioskuose „Lietuvos spauda“, prekybos centro „Maxima“ kasose, „Perlo“ terminaluose. Norint, kad ir toliau viskas būtų vienoje vietoje, visus mokesčius galima sumokėti internetu – vienasaskaita.lt.
 

Naujovė palies ir Vilniaus regione esančias bendrijas. Joms teks nežymiai persitvarkyti: bendrijos nebeturės galimybės matyti IVPĮ teikiamų suvestinių ataskaitų apie gyventojų atliktas įmokas elektroninės bankininkystės sistemoje. Šiek tiek daugiau darbo atsiras buhalteriams – jiems teks suvestines sudaryti iš banko išrašų.
 

Šis mokėjimo būdas yra nutraukiamas įsigaliojus naujiems ES teisės aktams: buvusi paslauga nebeatitinka SEPA reglamento keliamų reikalavimų. SEPA (Single Euro Payments Area) – bendra mokėjimų eurais erdvė – iniciatyva naudoti vienodas mokėjimo priemones atsiskaitymams eurais. Ši iniciatyva, standartizavus mokėjimų formatus ir taisykles, ateityje turėtų palengvinti elektroninius mokėjimus Europoje.
 

Svarbu tai, jog šį mėnesį mokėjimai vykdomi dar kaip įprasta. Atskirus pavedimus reikės atlikti tik nuo balandžio mėnesio.

Komentarai (2) 1-2
Ananas
2017-04-13, 22:54:05
UAB „Skaidri apskaitos sistema“, siekdama gyventojams sudaryti kuo palanklesnes sąlygas atsiskaityti už komunalines paslaugas, O gavosi atvirkscai
Raimondas
2017-04-28, 12:38:30

Ananas, ar galėtumėte konkrečiau, ką turite minty „gavosi atvirkščiai“?

Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0037 sek.