Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-03-21
Vilniaus daugiabučiuose atliekama karšto vandens sistemų dezinfekcija – termošokas

ciaupasVilniuje dėl legioneliozės protrūkio paskelbus ekstremalią situaciją, kovo 16–23 dienomis, visuose sostinės daugiabučiuose, ugdymo, globos ir gydymo įstaiguose atliekama terminė dezinfekcija.

Nuo kovo 16 d. karšto vandens tiekėjai – „Vilniaus energija“, „Baltrema“ ir „Vilniaus valda“ – yra įpareigoti tiekiamo karšto vandens temperatūrą padidinti iki 80 laipsnių. Svarbu, kad atliekant termošoką daugiabučių gyventojai nurodytu metu atsuktų vandens čiaupus ir leistų karštam vandeniui tekėti bent 5 minutes.

Apie tikslų terminės dezinfekcijos laiką turi informuoti daugiabučių namų pastatų administratoriai, bendrijų vadovai arba šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai. Termošoko procedūros atliekamos vieną terminės dezinfekcijos laikotarpio dieną, ne darbo valandomis. Aukštesnė temperatūra procedūros metu išlaikoma bent vieną valandą.


Atliekant karšto vandens sistemos profilaktiką, kad dezinfekcija būtų atlikta tinkamai, gyventojai, reikiamu metu, turi atsukti karšto vandens maišytuvą bent 5 minutėms, o šilumos punktų prižiūrėtojai užtikrinti, kad toliausiai nuo vandens šildytuvo esančiose čiaupuose temperatūra siektų bent 66 laipsnius karščio.

Priklausomai nuo čiaupo ir vandens tekėjimo greičio, per 5 minutes ištekės apie 40-60 litrų vandens, 0,04–0,06 kubo. Tiek ištekėjusio vandens kaina – mažesnė nei 30 centų. Didesnės sąskaitos gyventojus gali pasiekti nebent už šildymą, nes kaitinant vandenį bus sunaudota daugiau energijos.

 

Terminės dezinfekcijos metu rekomenduojama geriau naudoti šaltą vandenį, būti atsargiems: nenusiplikyti karštu vandeniu, nesiliesti prie įkaitusio gyvatuko. Atlikus termošoką patartina nuimti dušų, čiaupų galvutes ir jas dezinfekuoti, mechaniškai nuvalyti nuosėdas.
 

Jei pastebėjote, kad terminė dezinfekcija atliekama netinkamai, arba visai neatliekama, reikėtų kreiptis į namo pirmininką arba administratorių. Primename, kad visų daugiabučių namų gyventojai gali ir turi reikalauti iš šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų, kad jiems būtų tiekiamas kokybiškas ir tinkamos temperatūros vanduo bei atliekama karšto vandens sistemos profilaktika. Jei karšto vandens tiekėjas nevykdo savo įsipareigojimų, apie tai galima pranešti Valstybinei energetikos inspekcijai.
 

Dezinfekcija vykdoma dėl legioneliozės protrūkio. Legioneliozė, kurią sukelia Legionella bakterijos, tai plaučių uždegimo rūšis. Žmonių sergamumas šia liga nėra didelis, o dažniausiai ja suserga silpnesnį imunitetą turintys asmenys bei žmonės sergantys lėtinėmis ligomis. Legionelioze užsikrečiama tik įkvėpus bakterijomis užteršto vandens dulksnos. Šia liga žmogus negali užsikrėsti vienas nuo kito, ji taip pat nėra perduodama geriant vandenį. Legioneliozės lengvai galima išvengti tvarkingai įrengiant ir prižiūrint vamzdynus bei karšto vandens sistemoje palaikant didesnę nei 50 laipsnių Celsijaus vandens temperatūrą. Ligos bakterijos dauginasi 20-50 laipsnių temperatūroje, aukštesnėje nei 50 – nebesidaugina, o pakėlus temperatūrą virš 65 laipsnių – žūva. Todėl vykdant dezinfekciją temperatūra pakelta iki 80 laipsnių.

Legioneliozės riziką savo namuose taip pat galite sumažinti reguliariai valant ir dezinfekuojant čiaupus, dušų galvutes, vandens filtrus. Jei čiaupas retai naudojamas arba kurį laiką juo visai nebuvo naudojamasi, profilaktiškai galima keletą minučių juo nuleisti vandenį.

termosokas
Šalia pridedame ir Visuomenės sveikatos centro atmintinę dėl terminės dezinfekcijos. Paspaudus ant jos galite matyti didesnį variantą.

 

Kilus papildomiems klausimams galite skambinti Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento pateiktu telefonu: 8 610 82576.


Visuomenės sveikatos centro pateiktus pranešimus ir instrukcijas dėl terminės dezinfekcijos galite perskaityti paspaudę šias nuorodas:

Dažniausiai užduodami klausimai

Termošokų instrukcijos
Matavimų aktas

Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0043 sek.