Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-06-05     (komentarų: 0)
Ilgvaras Karulis Šiauliuose esančioje daugiabučio namo bendrijoje pirmininkauja jau ketverius metus. Nuo pat daugiabučio pastatymo jame gyvenantis Ilgvaras bendrijos pirmininku tapo visai atsitiktinai: „Buvęs namo pirmininkas nenorėjo tvarkyti šalia esančios žolėmis apžėlusios teritorijos sakydamas, jog tai jau nebe bendrijos, o savivaldybės teritorija, – pasakoja Ilgvaras. – Nors žvelgiant teisiškai bendrija neprivalo rūpintis ne savo teritorija, bet niekas nedraudžia namo gyventojams tvarkyti savą aplinką. Čia, iškart šalia namo, žolės buvo labai aukštos, žmogaus ūgio, o šalia ir vaikai žaidžia ir žmonės gyvūnus vedžioja. Tad ėmiau ir per du rytus su savo dalgiu nupjoviau viską. Gyventojai tai pastebėjo, paprašė būti pirmininku, o vėliau ir išrinko.“

Tai, jog dabartinis namo pirmininkas aktyviai rūpinasi bendrija galima pastebėti ir iš tvarkingos aplinkos bei pasakojimų apie nuveiktus darbus – kieme sužymėtos linijos automobiliams: „Būdavo mašinos stovėdavo kaip norėdavo, tad paėmiau ir nupiešiau linijas – automobilių dabar telpa daugiau, visi statosi tvarkingai“, – kalba Ilgvaras. Taip pat, kaip pasakoja namo pirmininkas, sutvarkyta čiuožykla vaikams, sūpynės, pastatyti suolai, name sudėti balansiniai ventiliai, keisti vamzdžiai, pagražintas fasadas, neseniai pakeistos rūsio spynos. „Darbų nusimato ir ateityje, – tęsia Ilgvaras, – atšils orai reikės perdažyti suolus, atnaujinti aikštelės linijas, reikia sutvarkyti smėlio dėžę vaikams. Iš didesnių darbų laukia stogo renovacija, apšiltinimas. Visus darbus, kiek įmanoma, stengiuosi atlikti pats: taip pigiau bendrijai.“ Rūpinimasis bendrijos aplinka ir namo tvarkymu pirmininkui nėra vien prievolė: gražiame name, tvarkingame kieme visiems maloniau gyventi.
2016-06-23     (komentarų: 1)

 IGORIS JAROSLAVAS

 
Statybos darbų amatu besiverčiantį Igorį Jaroslavą pirmininku tapti prisikalbino vienos Vilniaus bendrijos nariai, bankrutavus jų buvusiam administratoriui. Ne visuose namuose atsiranda gyventojų, kurie norėtų patys imtis šio darbo, todėl butų ir patalpų savininkai gana dažnai samdo patikimus žmones iš šalies arba kitų bendrijų pirmininkus. Sėkmingai besitvarkantį Igorį po kiek laiko taip pat ėmė kviestis greta esančių namų bendrijos.
 
Daugiau nei ketverius metus pirmininko pareigas vykdantis Igoris Jaroslavas sako, kad bendrai administruojant nekilnojamąjį turtą sunkiausia pasiekti vienybę, ypač, kai savininkų yra tikrai daug. Dar viena problema – žmonių pasyvumas.
 
"Susirinkimuose bendrijos, kurioje yra daugiau nei 100 savininkų, kvorumo mes beveik niekada nesurenkame, todėl išsirinkome įgaliotuosius asmenis ir, esant būtinybei, sprendimus priimame pastariesiems atstovaujant", – dalijasi patirtimi Igoris.
 
Jo teigimu, reikia ne tik žinoti bendrijos veiklą reglamentuojančius teisės aktus, bet ir naudotis juose numatytomis galimybėmis. Dar svarbiau, anot Igorio, pirmininkui – būti kantriam.
 
„Organizuoti ir prižiūrėti name vykdomus darbus, tvarkyti dokumentus ir koordinuoti bendradarbiavimą su paslaugų teikėjais – tai tik viena veiklos pusė. Ne mažiau svarbu nuolat bendrauti su gyventojais, teikti jiems informaciją apie bendrus reikalus ir išklausyti pageidavimus. Viskam reikia ir laiko, ir kantrybės“, – pasakoja patyręs bendrijų pirmininkas. 
2015-08-13     (komentarų: 13)

DAINIUS ZABARAUSKAS

 

Dainius – aktyvus daugiabučių namų pirmininkas nuo 2009-ųjų. Ant jo pečių gula atsakomybė už penkias nedideles bendrijas, įsteigtas Viršuliškių, Žirmūnų, Verkių ir Fabijoniškių dalyse Vilniuje.
 
Ilgametę statybos darbų patirtį turintis Dainius Zabarauskas pirmininkauti pradėjo visai netikėtai, kai vienos bendrijos atstovas paprašė jo perimti pareigas iš gyventojų pasitikėjimą praradusio vadovo. Iš pradžių, šis darbas Dainiui nebuvo pagrindinis, tačiau bėgant laikui jis vis daugiau bendravo su žmonėmis jiems padėdamas, įsitraukė į dar kelių bendrijų veiklą, tad kitų darbų teko atsisakyti.
 
Patyrusio pirmininko teigimu, įsteigus daugiabučio namo bendriją ir atsakingai rūpinantis namu, sumažėja mokesčiai, skaidriau sprendžiami bendri namo reikalai, kaimynai pradeda daugiau ir nuoširdžiau bendrauti.
 
Dainiaus įsitikinimu, į sėkmę veda atskaingas pareigų vykdymas ir nuolatinis bendravimas su žmonėmis, pastangos juos suprasti bei išklausyti, laiku suteikti reikiamą informaciją.
 
„Problemų gali kilti bet kurią dieną ir bet kuriuo paros metu, ir jas visas reikia spręsti nedelsiant“, – iš patirties žino Dainius Zabarauskas. 

...

Puslapio krovimas: 0.0059 sek.