Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTAI / Kokie objektai gali būti bendrojo naudojimo

Ar sandėliukai, neturintys unikalaus numerio, yra bendrojo naudojimo patalpos? Ar turi teisę kitas buto savininkas pretenduoti į kaimyno naudojamą sandėliuką, nes kaimynas turi sandėliuką didesnį, nors jo butas yra mažesnis? Jeigu asmeniškai naudojami sandėliukai priskiriami bendrajai dalinei nuosavybei, tai suprasčiau, kad kaimynas teisėtai reikalauja didesnio ploto sandėliuko, ar aš teisus ?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena,dauguma dar sovietmeciu pastatytu gyvenamu namu rusiuose esantys sandeliukai neturi unikalaus numerio ir nera butu savininku uzregistruiti Registru centre.Gavus butus sandeliukai buvo sunumeruoti ir priskirti kiekvienam butui pagal buto numeri, Visi buto savininka yra isideje spynas ir asmenskai kiekvienas buto savininkas sandeliuka naudoja savo reikmems.Klausimas butu toks ar sandeliukai neturintis unikalaus numerio skaitosi kaip bendro visos bendrijos naudojimo patalpos ? Ar turi teise kitas buto savininkas pretenduoti i kaimyno naudojama sandeliuka nes kaimynas turi sandeliuka didesni nors jo butas yra mazesnis ? Jeigu asmeniskai naudojami sandeliukai priskiriami bendrai nuosavybei nuosavybei tai suprasciau, kad kaimynas teisetai reikalauja didesnio ploto sandeliuko.Ar as teisus ?
Klausimą uždavė: Kazimieras, 2023-01-12
Paskutinė redakcija: 2023-01-12
Reitingas:
(balsavo 0)

Savininkai gali nustatyti naudojimosi bendrojo naudojimo objektu tvarką, proporcingumas yra svarbus argumentas, bet galbūt ne vienintelis, savininkai gali nuspręsti ir kitaip. Kol nustatyta tvarka visiems tinka, viskas gerai, bet jeigu kyla nepasitenkinimo dėl galiojančios tvarkos, galima pasiūlyti nustatyti naują tvarką, o nepavykus susitarti galima kreiptis į teismą ir teismas priims sprendimą, kurį bus privaloma vykdyti. Siūlytume pasitarti su šioje srityje besispecializuojančiu advokatu, jis pakomentuos teisminę praktiką ir patars, kaip pasiekti jūsų konkrečių teisėtų tikslų.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas