Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / PIRMININKAS, VALDYBA / Pirmininko pareigos

Ar bendrijoje privaloma oficialiai idarbinti pirmininka ir buhalteri?

Neredaguotas klausimas:
Ar bendrijoje privaloma oficialiai idarbinti pirmininka ir buhalteri? Ar jie gali dirbti visuomeniniais pagrindais? Jei buhalteris gali dirbti visuomeniniais pagrindais, ka daryti su pirmininku, kuris oficialiai idarbino buhalteri be gyventoju sutikimo?
Klausimą uždavė: As, 2010-08-27
Paskutinė redakcija: 2014-09-03
Reitingas:
(balsavo 5)

Nemokamas darbas visuomeniniais pagrindais buvo panaikintas keičiant darbo kodeksą. Nuo to momento nemokamas darbas yra neįmanomas ir neteisėtas.

 

Yra keletas variantų, kai gali būti nesudaroma darbo sutartis ir pareigos einamos civilinio kodekso nustatyta tvarka, bendrijų įstatymų, akcinių bendrovių įstatymu ar kitais pagrindais. Pavyzdžiui: bendrijose, asociacijose, kai į pareigas renka organizacijos nariai. Pareigų ėjimas nesiskaito dirbimu darbo, jeigu nėra etato ir nėra pasirašytos darbo sutarties. Šiems santykiams negalioja Darbo kodeksas. Sudarant tokias sutartis rekomenduotume pasitarti su teisės specialistu, nes ne vietoje parašytas žodis gali reikšti neteisėtą darbą, o ne pareigų ėjimą. DNSB savo įstatuose turėtų pasitvirtinti tokią tvarką, kad pirmininko pareigybę būtų galima įforminti ir ne pagal darbo sutartį.


Taigi, pirmininkas, jeigu tik jis sutinka, gali eiti pirmininko pareigas, tačiau negaus atlyginimo, nebus socialiai draudžiamas ir pan. Šiai pareigybei nebus paskirtas etatas ir nebus darbo sutarties.

 

Buhalteris šiuo atveju viešaisiais pagrindais dirbti negali.


Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas