Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / PIRMININKAS, VALDYBA / Pirmininko pareigos

Ar gali bendrijoje dirbti vyras su žmona, tarkim žmona buhalterė, o vyras išrenkamas namo pirmininku?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali bendrijoje dirbti vyras su zmona, tarkim zmona buhaltere, o vyras isrenkamas namo pirmininku?
Klausimą uždavė: Ingrida, 2011-07-22
Paskutinė redakcija: 2015-06-02
Reitingas:
(balsavo 3)

Laba diena p. Daiva, ačiū Jums už pastebėjimą.

Jūs teisingai nurodėte, kad buhalteris (fizinis/juridinis asmuo) yra samdomas bendrijos. Jis neprivalo būti renkamas bendrijos visuotiniame susirinkime. 

 

Būtina paminėti, kad buhalteris GALI būti renkamas (samdant) visuotinio narių susirinkimo sprendimu. Taip pat visuotinis narių susirinkimas, kaip aukščiausias bendrijos valdymo organas turi teisę išreikšti nepasitikėjimą buhalteriu ir įpareigoti pirmininką, kad jis būtų pakeistas. Visa tai gali būti numatyta bendrijos įstatuose ir įstatymui tai neprieštarautų.

 

DGNKPPSB Įstatymas:

10 straipsnis. Visuotinio susirinkimo kompetencija

<...>

2. Visuotinis susirinkimas gali priimti sprendimus ir kitais pagal bendrijos įstatus jo kompetencijai priskirtais klausimais.

 

Atsakė: Jonas


Komentarai (2) 1-2
  1. DaivaPvl

    2015-05-18, 20:45:57
    Prašau pateikti nuorodą į teisės aktą, kuris nurodo, kad bendrijos buhalteris yra renkamas narių susirinkimu! Buhalteris yra arba pagal darbo sutartį samdomas asmuo, arba BA paslaugas vykdanti įmonė, o dabar tai jau gali daryti ir fizinis asmuo vykdantis individualią veiklą pagal pažymą. Ir už tai pagal įstatymus atsakingas yra ūkio subjekto vadovas (t.y. bendrijos pirmininkas).
  2. Lina

    2016-06-08, 14:20:05
    O ar bendrijos pirmininkas gali eiti ir bendrijos buhalterio pareigas? Namas tėra 40 butų, atlyginimas minimalistinis, norinčių eiti buhalterio pareigas nepavyksta rasti.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas