Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / PIRMININKAS, VALDYBA / Pirmininko pareigos

Ar gali bendrijos pirmininkas dirbti visuomeniniais pagrindais? Ar būtinas bendrijai buhalteris?

Klausimą uždavė: Irena, 2010-03-24
Paskutinė redakcija: 2015-05-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas gali EITI PAREIGAS visuomeniniais pagrindais.

 

Bendrijos pirmininkas buhalterį samdo remdamasis bendrijos narių susirinkimo sprendimu. Bendrijoje buhalteris nėra būtinas, tačiau buhalterija PRIVALO BŪTI TVARKINGA.

 

Algas visiems bendrijos darbuotojams rekomenduojame nustatyti bendrijos narių susirinkime.

Bent simbolinį mokesti bendrijos pirmininkui ( kad ir 30 Lt) rekomenduotumėme mokėti algos, ar bent jau padengti dalį darbo sąnaudų, kurių būnant pirmininku išvengti neįmanoma (telefono skambučiai ir pan.).


Komentarai (2) 1-2
  1. DaivaPvl

    2015-05-18, 20:35:48
    Nesutinku su atsakymu, kad Bendrijoje buhalteris nėra būtinas. Buhalterinės apskaitos įstatymas neleidžia bendrijai neturėti buhalterio ar apskaitą tvarkančio asmens (BAĮ 10 str.). Bendrijos pirmininkas yra ūkio subjekto vadovas, t. y. darbdavys, todėl samdyti buhalterį yra jo, kaip vadovo atsakomybė, ne bendrijos narių susirinkimo. Bendrijos nariai nėra atsakingi už bendrijos apskaitą. Bendrijų įstatyme nėra numatyta bendrijos narių sprendimo dėl buhalterio visuotinio narių susirinkimo kompetencijų sąraše. Bendrijos valdyba svarsto ir tvirtina bendrijos valdymo struktūrą, darbuotojų (išskyrus bendrijos valdymo organų) pareigybes ir jų darbo užmokestį, jei valdybos nėra, tada manau, tai turi daryti visuotinis narių susirinkimas.
  2. aldona

    2015-06-03, 14:43:36
    Atsipeikėkite p.DauvaPVl, ne bendrijos valdyba svarsto kiek ir kokių pareigybių reikės Bendrijoje ir koks jų bus atlyginimas Juk nuo to priklauso administracinių išlaidų-atlyginimų dydžių įmokos kurios turi būti patvirtintos Visuotiniame susirinkime ir kurias pastoviai mokės gyventojai.Tik Visuotinio susirinkimo sprendimas. Bendrijos įstatymas nedraudžia Viruotiniam Susirinkimui nuspręsti kokį pasirinkti buhalterį ir jį patvirtinti ir kiek atlyginimo mokės tam vyr.buhalteriui,nes no to priklausys ir gyventojų įmokų dydis taip pat.Negali bendrijos pirmininkas nustatyti pasakišką atlyginimą.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas