Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS / Susirinkimo balsavimai / dalyvių sąrašas

Atskiro namo gyventojai, kuriu namas priklasuo DN bendrijai, surinko parasus, del pasirinkimo karsto vandens tiekimo budo. Surinktu parasu protokola iteike bendrijos pirmininkui, kuris pasirase. Vienas is to namo gyventoju,iki geguzes 1 d. nuveze ta protokola UAB Vilniaus energija, protokolas buvo priimyas, pateikta kopija su tos imones atsakingo darbuotojo parasu. Kai DN bendrija, suzinojo kad patys gyventojai pateike ta dokumenta Vilnaisu energijai, paskelbe jau birzelio men, atbuline data, kad tas gyventoju protokolas yra negaliojantis ir niekinis, priestaraujanto Dn bendrijos istatams. Argi gyventoju daugumos isreiksta valia gali priestarauti kazkokiems istatams ?

Klausimą uždavė: Stase, 2010-06-29
Paskutinė redakcija: 2014-06-24
Reitingas:
(balsavo 1)

Rašykite Lietuviškomis raidėmis.

Jūsų klausimas per ilgas. trumpinkite.

Kitą kartą pasistenkite rašyti tinkamai.

 

Atsakome iš to, ką supratome, Jūsų paklausime:

 

Daugiabučio namo savininkų bendrija yra valdoma gyventojų per susirinkimus, o ne individualiai kiekvieno.

 

Šioje situacijoje pirmininkas privalėjo organizuoti bendrijos narių visuotinį susirinkimą, kurio metu gyventojai turėtų teisę nuspręsti kokį tiekėją pasirinkti.

 

Individualiai (be pirmininko žinios) su parašais gyventojai gali reikalauti iš pirmininko per mėnesį surengti susirinkimą.

 

UAB "Vilniaus energija" neturi teisės priimti protokolų, pasirašytų ne bendrijos vadovų.


Komentarai (6) 1-6
 1. kukute

  2010-07-27, 23:06:14
  Visu pirma tas bendrijos pirmininkas neorganizavo jokio susirinkimo, ir apskritai nuo zmoniu nuslepe kad iki geguzes 1 d. butina priimti sprendima. Zmones neaktyvus, niekuo nesidomi, bet stai vieno atskiro korpuso gyventojai patys susiorganizavo, ir surinko tuos parasus, ir pasirinko karsto vandens buda. Parasu daugumos protokola nunese paciam pirmininkui panoseje, tasai ji uzvizavo, o gyventojai ji nunese tiesiai i Vilniaus energija. Taip kad bendrijo pirmininkas pasirase ta protokola. Pries atsakydami i klausima, atidziau skaitykite kas yra rasoma :)
 2. Remigijus

  2010-09-02, 08:16:55
  Jei nunešite parašus - tai nieko nereiškia, nes bendrija yra valdoma per SUSIRINKIMUS. Parašų rinkimas - NE SUSIRINKIMAS!
  Ačiū už pastabas.
 3. kukute

  2010-09-04, 11:52:29
  Jūs rašote apsurdą gerb.Remigijau :) Jei atskiras namo korpusas 30 savininkų, prriima jų korpuso daugumos sprendimą, aktualų tik jų korpusui, visos 400 bendrijos narių sprendimo tikrai nereikia.Būtų malonu kad iš pradžiu įsisgilintumėte į klausimo esmę, o ne savo subjektyvią beletristiką rašytumėte. Bent jau pasidomėkite kaip gyventojai rinko parašus bendrijose iki gegužės 1 dienos, dėl karšto vandens būdo pasirinkimo.Tai darė atskiri namai, korpusai, tai gyventojai išreiškė savo valią, o ne tai kas jiems primetama tos jūsų vadinamos visuotinių susirinkimų daugumos.
 4. Remigijus

  2010-09-07, 12:01:31
  Tam BENDRIJA ir kuriama, į ją įstojama ir iš jos išstojama dėl BENDRUMO.... BENDRAI sprendžiasi ir ŪKINIAI klausimai.
  .
  Jeigu galvojate, kad bendrija yra perdidelė - visada išlieka galimu atsiskyrimas nuo bendrijos ir savo namo BENDRIJOS įkūrimas.
  .
  Be pirmininko žinios JŪS NEGALITE SAVAVALIŠKAI vykdyti tokių klausimų. Pirmininkas tuo tarpu taip pat negali eiti ir "rinkti" parašų.
  .
  Tai turbūt bus dviejų kraštutinių nuomonių susidūrimas :)
 5. kukute

  2010-09-08, 22:45:50
  Kodėl jūs taip viską iškraipote , ir neperskaitote visko iki galo ? JUk aiškiai parašyta, kad parašus rinko to namo gyventojai, ir surinktų daugumos gyventojų parašų protokolą PATEIKĖ BENDRIJOS PIRMININKUI, KURIS PASIRAŠĖ. Ir tik tada tas protokolas buvo pateiltas Vilnaius energijai. Na pradėkite gi jūs skaityti, o ne tik savo nuomonę piršti !
 6. Remigijus

  2010-09-30, 11:52:18
  Skaityti moku :}
  Paprasčiausiai klausėte: Argi gyventoju daugumos isreiksta valia gali priestarauti kazkokiems istatams ?
  Aš atsakau: GALI.
  Kodėl? Todėl kad ne gyventojai pavieniui valdo juridinius organus, o juridinio organo įstatais vadovaujantis. Įstatai turi atitikti įstatymus.
  Suprantu, kad gyventojai aktyvūs ir patys nori būti veiklūs, tai - sveikintina. :)

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas