Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / ŪKINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS / Kiti ūkinės veiklos klausimai

Bendrijos narys savavaliskai per firma pateko ant stogo ir susimontavo antena, prasivede laida i savo buta, nors 75 % nariu yra pries keleta metu nutare, kad ant stogo montuoti irenginius bei antenas draudziama (saugant naujai uzdengta stogo danga). Yra valdybos nariu protokolas. Prasau Jusu patarti, kaip teisiskai pasielgti del savavaliskai pastatytos antenos ant bendrojo naudojimo objekto: ar valdyba turi teise atjungti tv laida, ar reikalauti savininko, kad nusiimtu? O nepaklusus jam, kokie veiksmai turetu buti? Dar nezinia, ar nepazeide stogo dangos.

Klausimą uždavė: birute, 2010-07-27
Paskutinė redakcija: 2015-04-23
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos nariai privalo savavališkai, be bendrijos valdybos (bendrijos pirmininko) ar jų įgalioto asmens leidimo nereguliuoti, nekeisti, neremontuoti namo bendrosios inžinerinės įrangos, bendrųjų konstrukcijų ir bendrojo naudojimo patalpų.

 

Viena iš bendrijos pareigų yra  saugoti ir ginti bendrijos ir jos narių teises bei ekonominius ir kitus teisėtus interesus, susijusius su namo bendrojo naudojimo objektų valdymu, priežiūra ir kitokiu tvarkymu.

 

Kiekvienas bendrijos narys turi teisę reikalauti, kad bendrosios nuosavybės (šiuo atveju stogo dangos) naudojimas bei priežiūra atitiktų visų bendrijos narių bendrąsias teises ir teisėtus interesus, šiuo atveju, kad būtų laikomasi bendrijos narių nutarimų ir nebūtų pažeidinėjama stogo danga.

 

Taip pat bendrijos narys turi teisę be kitų namo patalpų savininkų sutikimo imtis būtinų priemonių, kad būtų išvengta žalos ar pašalinta grėsmė bendrojo naudojimo objektams, ir reikalauti iš kitų patalpų savininkų atlyginti išlaidas proporcingai jų daliai bendrojoje nuosavybėje.

 

Šiuo atveju nei jums, nei bendrijos valdybai nepatartumėme imtis kažkokių veiksmų ir pašalinti anteną, kadangi negalima pamiršti, kad laidas ir antena taip pat yra jūsų kaimyno nuosavybė, o savininko nuosavybės teisę reikia gerbti. Todėl siūlyčiau bandyti susitarti su kaimynu gražiuoju, o nepavykus to padaryti, kreiptis teisinės pagalbos ir bandyti ginčą išspręsti teismine tvarka.

 

Atsakė: Laurynas


Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas