Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / PIRMININKAS, VALDYBA / Valdybos ir valdybos pirmininko rinkimai/atstatydinimas

Esu valdybos narys, tačiau norėčiau šių pareigų tsisakyti.Kokia turėtų būti tvarka?

Klausimą uždavė: TOMAS, 2011-11-25
Paskutinė redakcija: 2016-05-23
Reitingas:
(balsavo 0)

 LR Konstitucijoje nustatyta: 


 LR Konstitucijos

48 straipsnis
Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju.

 

Taigi, pasirinkti darbą yra žmogaus konstitucinė teisė, niekas negali būti verčiamas dirbti prieš asmens valią, todėl atsistatydinti galite pateikę prašymą. 

 

 

Atsakė: Vilma


Komentarai (3) 1-3
 1. Bronius

  2017-03-16, 15:05:04
  O kaip su pirmininko pareigomis ? Anksčiau rašėte : Kaip reikia atsisakyti bendrijos pirmininko pareigų, jei nė vienas nenori dirbti šio darbo? Jeigu yra įsteigta bendrija, atsisakyti neįmanoma. Bendrija yra juridinis asmuo, o Lietuvos Respublikoje juridinis asmuo negali egzistuoti be vadovo - registrų centre liksite registruotas, kaip bendrijos pirmininkas. Pagal darbo santykius, jus gali atleisti iš darbo (bet ne pareigų) per 14 kalendorinių dienų. Tai irgi prieštarauja konstitucijai ! Juolab , kad pvz. pirmininkas parduoda visa savo turtą ir keliasi į kitą miestą gyventi. Gal jis gali įteikti atsistatydinimo pareiškimą bendrijos narių susirinkimui ?
 2. Pijus

  2017-04-24, 16:00:34
  Kodel atsisakyti neimanoma? Pagal istatyma, pirmininka renka ir atsaukia visuotinis susirinkimas, reiskia norintis atsisakyti pirmininko pareigu teikia prasyma susirinkimui. Jei per 12 menesiu neisrenkamas naujas pirmininkas, ne maziau kaip ketvirtadalis bendrijos nariu gali kreiptis i savivaldybe del bendrijos panaikinimo ir administratoriaus paskyrimo.
 3. ToK

  2018-07-19, 08:55:59
  Sveiki, Kažkaip ir neradau atsakymo kokia yra atsistatydinimo iš valdybos narių tvarka. Jeigu galit prisekit prašymo pvz. ir nurodykit kur kreiptis. Ačiū!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas