Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / PIRMININKAS, VALDYBA / Pirmininko rinkimai/atstatydinimas

Ką daryti jei bendrijos įstatuose pirmininko perrinkimo periodiškumas nenurodytas?

Neredaguotas klausimas:
Mūsų bendrijoje jau 6 metai neperrenkamas pirmininkas ir neatliekamos revizijos, nepateikiamos jokios finansinės ataskaitos. Mūsų įstatuose (kuriuos paruošė namo statytojas) pirmininko perrinkimo periodiškumas nenurodytas.
Klausimą uždavė: , 2017-04-06
Paskutinė redakcija: 2017-04-19
Reitingas:
(balsavo 1)

Jeigu įstatuose pirmininko perrinkimo periodiškumas nenurodytas, Jums reikia vadovautis DGNKPPSBĮ, kuriame teigiama:

 

DGNKPPSBĮ

14 straipsnis. Bendrijos pirmininkas

2. Bendrijos pirmininką renka ir iš pareigų atšaukia, tvirtina bendrijos pirmininko pareigybės aprašymą ir nustato bendrijos pirmininko darbo užmokestį visuotinis susirinkimas (įgaliotinių susirinkimas) bendrijos įstatuose nustatyta tvarka 3 metų laikotarpiui. Bendrijos pirmininko kadencijų skaičius neribojamas. Bendrijos pirmininkas pradeda eiti pareigas nuo išrinkimo dienos, jeigu su juo sudarytoje darbo sutartyje nenustatyta kitaip.

 

Visais atvejais pirmininko kadencija negali būti ilgesnė nei 3 metai. Jeigu, kaip Jūs rašote paklausime, praėjo 6 metai ir pirmininkas nebuvo perrinktas kitai kadencijai, vadinasi jo įgaliojimai būti pirmininku yra pasibaigę. Kadangi juridinis asmuo negali veikti be vadovo, pasibaigusios kadencijos pirmininkas bus registruotas tol, kol jo nepakeis kitas naujai išrinktas ir VĮ Registrų centre užregistruotas pirmininkas. Siūlome šaukti visuotinį susirinkimą ir išsirinkti bendrijos pirmininką.


Atsakė Rūta


Komentarai (2) 1-2
  1. sigitas

    2017-04-24, 12:00:19
    Ką tada daryti jei bendrijos pirmininkas mirė,o sąskaitos vis ateina jo vardu ir vis didėja
  2. Jonas

    2017-05-08, 09:33:25
    Kaip reikia organizuoti visuotinį, kuriame norima atšaukti pirmininką? Mane domina kaip surašyti teisingai darbotvarkę? Ar užtenka pakabinti tik sklebimą. Ar galima pirmininko atšaukimą prijungti prie visuotinio kitų klausimų, kai atšaukimą inicijuoja namo gyventojai o susirinkimą daro pirmininkas?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas