Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS / Susirinkimo šaukimas

Ką daryti, jei dažnai susirinkimai neįvyksta dėl narių pasyvumo?

Neredaguotas klausimas:
Ką daryti, jei ir pirmas bendrijos susirinkimas neįvyko, ir antras neįvyko, nes nebuvo reikalingo narių skaičiaus. Kaip toliau turi elgtis tiek pirmininkas, tiek valdyba, jei jų kadencija jau pasibaigė, bet jie nei buvo perrinkti, nei kita valdžia nebuvo išrinkta ?
Klausimą uždavė: petras, 2010-07-30
Paskutinė redakcija: 2015-05-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Įstatuose turi būti nustatyta bendrijos narių susirinkimų šaukimo, sprendimų priėmimo susirinkimuose tvarka. Nustatyta tvarka turi būti sušauktas bendrijos narių susirinkimas, kuris turi teisę rinkti bendrijos valdybą (bendrijos pirmininką) ir revizijos komisiją (revizorių). Jo metu bendrijos nariai galės išsirinkti naują valdybą ir pirmininką.

 

Atsakė: Laurynas

 

Patartumėme organizuoti naują susirinkimą ir aktyviau agituoti žmones dalyvauti jame.

Pasyviai kviečiami bendrijos nariai, pasyviai dalyvauja susirinkime.

Mūsų praktikoje, visoms bendrijoms, kuriose buvo skundžiamasi narių pasyvumu susirinkimuose, buvo įrodyta, kad surinkti žmones nėra jau taip sunku.

 • Paprasčiausiai atsikratykite mąstymo, kad vienas baltas lapelis su 12 dydžio šriftu skelbimų lentoje, į kurią retai kas žiūri - į susirinkimą sukvies visus narius! Neapsiribokite vien mažais skelbimais.
 • Susirinkimus darykite aktualesnius gyventojams, trumpesnius, mažiau ištęstus ir pan.
 • Užsiveskite bendrijos narių registravimo knygą ir joje registruokite tvarkingai bendrijos narius.
 • Prašykite išstoti iš bendrijos tuos narius, kurie nenori prisidėti prie tvarkingo bendrijos valdymo t.y. prašykite jų išstoti iš bendrijos.

Šie metodai ilgainiui Jūsų bendrijoje įpratins žmones rinktis į susirinkimus, susirinkimus bus lengviau organizuoti.

 

Atsakė: Remigijus


Komentarai (4) 1-4
 1. eugenijus

  2012-02-25, 16:05:29
  komentaro tekstas...
  Laba diena,
  p. Remigijau,atsakykite,kas konkrečiai turi šaukti naują susirinkimą,kai kadensija ( valdybos/pirmininko) pasibaigusi ? Gal turite teismines praktikos komentarą ?
  Lauksiu komentaro.
 2. Remigijus

  2014-06-24, 16:57:07
  Jeigu pirmininko kadencija yra pasibaigusi ir naujas asmuo nebuvo išrinktas, pirmininkas su pasibaigusia kadencija lieka galioti. Jis taip pat lieka įregistruotas ir registrų centre. Mano nuomone, šio pirmininko šaukiamas susirinkimas yra galiojantis.
 3. Irena

  2015-11-02, 10:36:26
  Laba diena. Esame DNSB. Yra renkami pinigai i kaupiamaji fonda. Asmeniskai mes mokame po 10.60 Euru kas menesi.(nuo kvadraturos). Rusyje radome nudvesusiu ziurkiu, kurios jau pasmirdo ir jauciasi kvapas. Ar uz iskviesta san epidemija Bendrija gali apmoketi uz san.epidemijos pateikta saskaita IS KAUPIAMOJO FONDO LESU, ? Dekoju.
 4. dairius

  2016-03-04, 12:45:10
  prašau paaiškinti kai neįvyksta šaukiamas susirinkimas, tai kiek kartu gali vykti pakartotinis susirinkimas pagal skelbto, bet neįvykusio susirinkimo darbotvarkę. Ar galima daryti tiek kartų pakartotinius susirinkimus, kol nebus apsvarstyti ir priimti visi iniciatyvinės bendrijos narių pasiūlyti klausimai pagal skelbtus sprendimų projektus. Tarp pakartotinių susirinkimų darant ne mažiau, kaip 14 dienų intervalą ir tai skelbiant skelbimų lentoje. manome,kad pakartotinių susirinkimų skaičius įstatymų nėra ribojamas, nes ten nurodyta,kad svarbu, kad svarstyme būtų tie patys klausimai, kaip buvo nurodoma šauktame susirinkime.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas