Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS APSKAITOS IR BUHALTERIJOS TVARKYMAS / Bendrijos rinkliavos (mokesčiai) išlaidoms padengti

Kaip turetu buti skaiciuojami sie mokesciai: 1) namo valytojai 2) uz elektra namo reikmems. Musu bendrijoje skaiciuojama nuo gyventoju skaiciaus, pvz registruotu zmoniu yra 3, bet jei gyvena 4, tai mokestis imamas nuo keturiu zmoniu, kiek as cia skaiciau tai mano manynu, aplamai mokesciai turetu buti imami nuo buto ploto, labai aciu uz atsakyma, nes noreciau ji parodyti ir bendrijos pirmininkei, kuri ivedineja savo tvarka.

Klausimą uždavė: Ausra, 2011-06-13
Paskutinė redakcija: 2016-05-23
Reitingas:
(balsavo 3)

LR Civiliniame kodekse yra nustatyta, kad būtų savininkai mokesčius privalo mokėti proporcingai savo turto daliai, t.y. nuo jam priklausančio buto kvadratūros. Tai liečia tiek mokestį namo valytojai, tiek mokestį už elektrą namo reikmėms. 

 

 

 

 

LR Civilinis kodeksas:

 

4.82 straipsnis. Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės teisė

 

1. Butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga.

 

<...>

 

3. Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.

 

<...>

7. Buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios dalinės nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo namo naudingojo ploto santykiui.
Atsakė: Vilma


Komentarai (3) 1-3
 1. Edas

  2016-06-21, 16:59:00
  LRCK teisingai nurodo 4.82 straipsnyje "...savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti", t.y. bendrų patalpų remontas ir panaš. priklauso nuo nuosavybės dydžio, tačiau elektrą naudoja ir šiukšlina atskiri žmonės ir šios paslaugos nėra skirtos namui išsaugoti, todėl teisingiau yra skaičiuojamos pagal gyventojų skaičių. Paplytęs skaičiavimas nuo ploto yra atsiradęs dėl sunkumų išorės organizacijoms kontroliuoti kintanti gyventojų skaičių, bet , manyčiau, bendrijoje tai yra taikytina ir kitur naudojama. Bet jei vieniši kaimynai sutinka, galima gyventi jų sąskaita :-)
 2. vijoleta

  2016-09-22, 21:32:28
  Nesuprantu kaip galima vadovautis savo galva? Skaičiuojami mokesčiai bet kaip.Tai kam tada reikalingi DNSB įstatai ,LR įstatymai? Gal pirmininkė jų dar neskaitė?
 3. zose

  2018-02-17, 12:30:13
  jei bendrijoje 46 savininkai is ju 17 nuomininkai.vieno buto savininke turedama 81kvm.nuomoja 2 seimoms kurie sudaro 8 asmenis.kaip cia sioje vietoje skaiciuoti mokescius tiek siuksles tiek bendra elektra?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas