Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS / Susirinkimo balsavimai / dalyvių sąrašas

Kokią balso teisę turi keli vienos patalpos savininkai bendrijos narių susirinkime?

Neredaguotas klausimas:
Ruošiamės įsteigti bendriją. Pastate viso 18 patalpų ( pagal registro išrašą). Vienas iš išrašu - palėpė su 6 savininkais. Kokią balsavimo teisę turi ši palėpė? Kaip atskiras balsas? Jeigu taip , kas turėtu būti įgaliotas iš šių savininkų tai atlikti, ir kaip tas įgaliojimas ar delegavimas turėtu būti atliktas?.
Klausimą uždavė: Tomas, 2011-10-20
Paskutinė redakcija: 2014-06-24
Reitingas:
(balsavo 0)

Keli patalpų savininkai turi priimti bendrą visų pritarimą - konsensusą, kuris iš savininkų atstovaus jų patalpą su vieno balso teise. Konsensuso nepasiekus (nesusitarus dėl atstovaujančiojo), balsas nėra skaičiuojamas.

 

DGNKPPSB Įstatymas: 

6 straipsnis. Bendrijos steigiamasis susirinkimas

<...>

3. Bendrijos steigiamojo susirinkimo sprendimai priimami susirinkime dalyvaujančių butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų balsų dauguma. Balsuojant bendrijos steigiamajame susirinkime, kiekvienas buto ar kitų patalpų (pastato) savininkas turi po vieną balsą. Buto ar kitų patalpų (pastato) bendraturčiams atstovauja vienas asmuo ir jis turi vieną balsą.


Komentarai (2) 1-2
  1. Danus

    2013-01-26, 16:26:22
    Bendrasavininkiams jų sutarimu atstovauja vienas asmuo. Tuomet kyla klausimas, ar jų susitarimas turi būti žodinis ar rašytins? Mano nuomene tai turėtų buti užfiksuota ant popieriaus, nes žodžiu priimtas susitarimas bet kada gali būti paneigtas.
  2. Remigijus

    2014-06-24, 17:56:09
    Pritariu. Turėtų būti atstovavimo susirinkime (-uose) sutartis.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas