Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / FINANSINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS / Namo nuolatinė techninė priežiūra / remontas

Mūsų bendrijos pirmininkas sugalvojo pakeisti liftą. (Ęsamas veikia iki šiol nuo 1990 m.). Tam yra pasiulyta kaupti kaupiamąją sąskaitą. Man paskaičiavus, kaupti reikės apie 12 metų. Nemanau, kad visi gyventojai per toki ilgą laiką sklandžiai mokės, be to nemanau , kad šis projektas yra skaidrus. Ar turi teise bendrija rinkti is manes pinigus liftui, jei as tam nepritariu? (nesu bendrijos narys)

Klausimą uždavė: Dmitrij, 2011-02-25
Paskutinė redakcija: 2016-05-20
Reitingas:
(balsavo 0)

 Liftas priskiriamas pastato bendrajai inžinerinei sistemai. 


DGNKPPSBĮ 1 str. 15 dalis Pastato bendrojo naudojimo objektai:

<...>

 

2) bendrosios pastato inžinerinės sistemos – pastato bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, dujų, šilumos, sanitarinės technikos ir kita įranga (įskaitant pastato elektros skydinę, šilumos punktą, šildymo ir karšto vandens sistemos vamzdynus ir radiatorius, vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynus, rankšluosčių džiovintuvus);

<...>


Pagal LR Civilinio kodekso 4.76 straipsnį:

 

Kiekvienas iš bendraturčių proporcingai savo daliai turi teisę į bendro daikto (turto) duodamas pajamas, atsako tretiesiems asmenims pagal prievoles, susijusias su bendru daiktu (turtu), taip pat privalo apmokėti išlaidas jam išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms. Jeigu vienas iš bendraturčių nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą daiktą (turtą), tai kiti bendraturčiai turi teisę į nuostolių, kuriuos jie turėjo, atlyginimą.

 

Taigi, privaloma apmokėti išlaidas bendrajai inžinerinei sistemai išlaikyti, kitu atveju, kiti bendraturčiai įgis teisę į nuostolių atlyginimą. 

 

 

Atsakė: Vilma 


Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas