Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / ŪKINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS / Kiti ūkinės veiklos klausimai

Namas yra bendrija, bet tuo pačiu priklauso butų ūkiui ir mokami mokesčiai ten, tačiau bendrijos pirminkas vis tiek renka pinigus iš namo gyventojų kaip kaupiamuosius, bet neduoda pinigų priėmimo kvito. Ar tai normalu?

Klausimą uždavė: Lina, 2011-06-23
Paskutinė redakcija: 2015-04-23
Reitingas:
(balsavo 0)

Jūs esate visiškai teisi. Sveikas protas turėtų šito nesuprasti.

Nenormalu abu atvejai:

Ir tai, kad įkūrę bendriją nesitvarkote, o toliau naudojatės būsto paslaugomis, kurios nežinia ką daro Jūsų namui.

Ir tai, kad mokate papildomas lėšas pirmininkui, kuris nesiima tvarkyti namo savo jėgomis (naudojasi butų ūkio paslaugomis), o pinigus vistik renka.

 

Atsakė: Remigijus

 

Ūkio subjektas, priimdamas pinigus, privalo užpildyti kasos pajamų orderį, o jo kvito šaknelę privalo įteikti pinigus sumokėjusiam asmeniui. Jūs turite teisę reikalauti kvito, nes kitu atveju pinigai gali (ir dažniausiai būna) būti neapskaityti. Tokiu atveju Jūs rizikuojate prarasti savo pinigus ir neturėsite teisiškai galimybės įrodyti, kad tuos pinigus perdavėte pirmininkui.

 

LR buhalterinės apskaitos įstatymas:


12 straipsnis. Ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių įforminimas ir registravimas

 

1. Visos ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai turi būti pagrįsti apskaitos dokumentais, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje numatytą atvejį. Apskaitos dokumentai surašomi ūkinės operacijos ir ūkinio įvykio metu arba jiems pasibaigus ar įvykus.

2. Ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai, kurie negali būti pagrįsti apskaitos dokumentais, pagrindžiami su jais susijusių ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių apskaitos dokumentais, surašant buhalterinę pažymą, kuri turi šio įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nurodytus rekvizitus.

<...>

 

Atsakė: Jonas

 


Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas