Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS / Susirinkimo balsavimai / dalyvių sąrašas

Pagal istatyma "atskiru namu laikomas sublokuotas daugiabucio namo korpusas ar sekcija, jeigu yra galimybe juos atskirai naudoti". Ar galima kurti viena bendrija is 3-ju tokiu korpusu (namu) ? Kaip skaiciuoti balsus kai yra pvz. 108, 54 ir 30 butu namai ? Ar gali viska nulemti didesnis namas? Ar reikalingas kvorumas atskirai kiekvienam namui? Ar turi reiksmes,kad visu namu adresas tas pats? Aciu

Klausimą uždavė: Jolita, 2010-03-05
Paskutinė redakcija: 2015-06-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Įkurti bendriją iš "trijų tokių korpusų" galima. Tam įstatymai neprieštarauja.

 

Balsai yra skaičiuojami ne pagal sekcijų gyventojų kiekį, o pagal bendrijos narių susirinkimo sprendimus. Bendrijos narius registruoja pirmininkas.

 

Jeigu į susirinkimus renkasi žmonės tik iš didesniojo namo - taip, gali. Tarkime, jei susirenka visi gyventojai ir jie visi būtų bendrijos nariai, būtų situacija, kada didžiojo namo bendrijos nariai gali nulemti viso susirinkimo eigą nepriklausomai nuo mažųjų namų nuomonės. Tačiau pažymėtina tai, kad susirinkimo sprendimai turi būti visiems VIENODI! T.y. negalima formuoti sprendimų išskirtinai "didžiajam" namui/korpusui. Pvz.: Sprendimas didžiajam namui/korpusui sudėti duris, kitus paliekant su senomis durimis, būtų neteisingas mažųjų namų/korpusų atžvilgiu ir tokius renkamus mokesčius ar bendrijos išlaidas galima užginčyti ir susirinkime, ir teisme. Pirmininkas tokių dalykų leisti neturėtų, nes tai siejasi su netinkamu bendrijos valdymu.

 

Atskiri kvorumai - nėra bendrijos organas. Susirinkimas yra galiojantis, kai susirenka tik visų bendrijos narių kvorumas. Pakartotiniam susirinkimui užtenka ir 1/4 bendrijos narių, kad jų susirinkimas būtų skelbiamas įvykusiu.

 

Namo adresas, šiluminis mazgas, elektros skydelis ir kiti parametrai tik įrodo, kad vienintele bendrija (negali būti atskirtos) tegali būti visi korpusai drauge. Tai patvirtina, kad kvorumas tegali būti tik VISŲ BENDRIJOS NARIŲ, o ne atskirų namų/korpusų.

 

Atsakė: Remigijus


Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas