Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS / Susirinkimo balsavimai / dalyvių sąrašas

Statybinė organizacija turi 48 butus, kitus 48 turi pavieniai asmenys. Kiek bendrijos narių susirinkime turi teisių statybinė organizacija?

Neredaguotas klausimas:
Įsteigta DNSB, kurios nariai yra 48 butų savininkai - fiziniai asmenys, ir dar 48 butų savininkas - juridinis asmuo (statybinė bendrovė, pastačiusi namus ir dar nepardavusi tų 48 butų). Statybinės bendrovės direktorius, palaikomas keleto butų savininkų, turi susirinkimuose daugumą balsų ir tokiu būdu priima sprendimus, kurių nepalaiko absoliuti dauguma butų savininkų - fizinių asmenų, nes tai verčia savininkus papildomai mokėti už kažkokius ne pirmo būtinumo dalykus. Klausimas: ar teisinga, kad statybinė organizacija turi 48 balsus, kaip valdanti 48 butus? Nes tokioje bendrijoje savininkai - fiziniai asmenys - lieka be balso teisės, kadangi neturi daugumos. Ačiū už atsakymą.
Klausimą uždavė: Danutė, 2010-07-26
Paskutinė redakcija: 2014-06-24
Reitingas:
(balsavo 0)

Jūsų minima organizacija bndrijos narių visuotiniame susirinkime turi VIENĄ BALSĄ, likę atskiri pavieniai as menys PO VIENĄ BALSĄ. Viso 49 bendrijos narių balsai.

 

 

DGNKPPSB Įstatymas:

11 straipsnis. Visuotinio susirinkimo šaukimo ir organizavimo tvarka. Sprendimų priėmimas

<...>

9. Bendrijos visuotiniame susirinkime kiekvienas bendrijos narys turi po vieną balsą. Visų daugiabučio namo (daugiabučių namų) ir kitos paskirties pastatų savininkų susirinkime kiekvienas savininkas turi tiek balsų, kiek jam nuosavybės teise priklauso Nekilnojamojo turto registre įregistruotų nuosavybės teisės objektų tame (tuose) bendrijai priklausančiame (priklausančiuose) pastate (pastatuose).

 


Komentarai (2) 1-2
  1. Georgijus

    2016-08-31, 20:09:36
    9. Bendrijos visuotiniame susirinkime kiekvienas bendrijos narys turi po vieną balsą - ir aš, ir žmona yra bendrijos narys ir todel turim po vieną balsą, nors buta viena- taip ???
  2. Georijui

    2018-07-19, 13:09:48
    Tu dar vaikus ir šunį į bendriją įtrauk, turėsi dar daugiau balsų. Balsą turi turtinis vienetas, o ne jo savininkų kiekis.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas