Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / STEIGIMAS BENDRIJOS, PRISIJUNGIMAS, ATSISKYRIMAS, LIKVIDAVIMAS / Atsiskyrimas nuo bendrijos

Ar gali daugiabučio namo savininkų bendrijos tam tikra dalis bendrijos narių (butų savininkų) išstoti iš bendrijos ir įstoti į kito daugiabučio namo savininkų bendriją? Kuriai bendrijai tokiu atveju būtų mokami įnašai bendrijos pirmininko atlyginimui mokėti ir visi kiti?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali daugiabučio dalis bendrijos narių(butų savininkų) išstoti iš bendrijos ir įstoti į kito daugiabučio namo bendriją ir kuriam bendrijos pirmininkui būtų mokamos administravimo išlaidos tokiu atveju?
Klausimą uždavė: Jūra, 2021-06-16
Paskutinė redakcija: 2021-06-16
Reitingas:
(balsavo 0)

Kiekvienas buto (kitos patalpos) savininkas gali išstoti iš bendrijos ir būti pasyviu savininku, nebalsuojančiu bendrijos narių susirinkimuose (vis tiek vykdo teisėtai priimtus sprendimus, moka patvirtintus įnašus), bet jūs, kaip suprantu, klausiate ne apie išstojimą, o apie bendrijos reorganizavimą, todėl atsakymas - ne, tokio dalies savininkų "perbėgimo" į kitą bendriją būti negali.

Bendrijos reorganizavimas yra gana sudėtingas procesas, jis taikomas retai ir tie atvejai įprastai būna tokie, kai nuo kelis namus jungiančios bendrijos atsijungia vieno namo savininkai, įkurdami savo atskirą bendriją. Galbūt teoriškai būtų galima svarstyti ir, pavyzdžiui, vienos laiptinės savininkų atsijungimą, įkuriant savo atskirą bendriją (tuomet ji galbūt galėtų jungtis su kita bendrija), jeigu ta laiptinė turėtų atskirus nuo kitų laiptinių savo inžinerinius tinklus, bet vargu ar yra tokios praktinės patirties, procesas tikrai nebūtų lengvas.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas