Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / ŪKINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS / Kiti ūkinės veiklos klausimai

Ar galima bendrųjų patalpų apšvietimo elektros energiją naudoti kitokiai veiklai? (Įsirengti rūsyje dirbtuves ir dirbti.)

Neredaguotas klausimas:
Paaiskejo, kad bendrijos gyventojas savo rusio patalpose meistrauja savo komercinem reikmem, todel naudoja bendra elektra. Priciuptas jis pasake, kad isides atskira elektros skaitikli. Ar taip leidziama? Turbut jis turetu surinkti puse namo pritarianciu parasu, o mes jam turetumeme pateikti saskaita faktura? O kaip su praejusiu laikotarpiu? Aciu uz atsakyma.
Klausimą uždavė: birute, 2010-08-09
Paskutinė redakcija: 2015-04-23
Reitingas:
(balsavo 2)

Negalima. Tokia veikla pažeidžia visų bendrijos narių ir kitų patalpų savininkų interesus, kadangi elektros išlaidos pasidalija visam namui. Tai galima būtų prilyginti vagystei, tačiau tai patvirtinti galėtų tik teismas.

 

Problemos galimi sprendimai:

  • Norint meistrauti rūsio patalpose būtina nusivesti nuo savo buto skaitiklio elektros laidus į tą rūsį, kad nepažeisti patalpų savininkų interesų.
  • Įmanomas ir neoficialaus "kontrolinio" skaitiklio naudojimas, tačiau jį būtina būtų užplombuoti ir sudaryti sutartis su žmogumi, vykdančiu rūsyje veiklą.
  • Uždrausti meistrauti rūsyje galima į rūsio apšvietimo tinklą padavus 12 V įtampos liniją, tačiau tokius darbus privalo atlikti sertifikuoti elektrikai. Galimas ir dar mažiau suderinamas 110 V įtampos tinklo padavimas, kurio užtenka rūsio patalpų apšvietimui, o jokie kiti įrankiai tokiai įtampai esant neveiktų.Betkuriuo atveju imantis šio sprendimo būdo, rekomenduojame pasitarti su elektrikais profesionalais.

P.S. Kažin ar ūkinės veikla leidžiama rūsyje, tačiau tai jau kitas klausimas.

 

Atsakė:

Remigijus


Komentarai (1) 1-1
  1. birute

    2011-03-08, 14:26:30
    Labai ačiū už patarimus. Jau kreipiausi į bendrovę, kuri prižiūri mūsų elektros ūkį, tai mielai sutiko sumažinti įtampą į rūsių patalpas. Svarbiausia, kad tai atliks nemokamai. Siūlau ir kituose daugiabučiuose tai padaryti. manau žėnkliai sumažėtų elektros sąnaudos, turint prielaidą, kad yra, deja, "gudručių", kad ir besinaudojančių rūsyje šaldiklais.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas