Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / ŪKINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS / Darbų bendrijoje organizavimas

Ar po mano butu užsikimšusiu kanalizacijos vamzdžiu turi pasirūpinti bendrija ar aš pati?

Neredaguotas klausimas:
gyvenu bendrijos name bet nesu jos nare,as moku bendrijos islaidas ir uz atliktus darbus name, gyvenu pirmame aukste ir uzsikiso pagrindinis kanalizacijos vamzdys kai paprasiau pasirupinti pirmininke del gedimo ji pasake kad cia mano reikalas o ne bendrijos ir as susimokeciau uz paslauga nes nesu bendrijos nare .tai uz ka tada as moku jai pinigus ,ar galiu nebemoketi jai bendr.islaidu nes uz remonta pati susimoku.
Klausimą uždavė: , 2017-04-19
Paskutinė redakcija: 2017-04-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos veiklos organizavimo ir administravimo funkcijos pagal DGNKPPSBĮ 14 str. patikėtos pirmininkui:
6. Bendrijos pirmininkas atsako už:<...>
9) pastato (pastatų), jo (jų) priklausinių ir pastato (pastatų) bendrojo naudojimo objektų techninės priežiūros organizavimą <...>


Kanalizacijos vamzdis remiantis DGNKPPSBĮ 2 str. priklauso:
15. Pastato bendrojo naudojimo objektai: <...>
2) bendrosios pastato inžinerinės sistemos – pastato bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, dujų, šilumos, sanitarinės technikos ir kita įranga (įskaitant pastato elektros skydinę, šilumos punktą, šildymo ir karšto vandens sistemos vamzdynus ir radiatorius, vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynus, rankšluosčių džiovintuvus)


Pirmininkas, o ne Jūs privalo rūpintis kanalizacijos vamzdžio priežiūra.

Lėšos dėl tokio objekto remonto turi būti paskirstytos pagal LR civilinį kodeksą:

LR civilinis kodeksas
4.82 straipsnis. Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės teisė
3. Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.


Tad prie kanalizacijos vamzdžio remonto reikia prisidėti visiems butų ir kitų patalpų savininkams proporcingai jų turimai daliai bendrojoje nuosavybėje, o tokio objekto remontą turi organizuoti bendrijos pirmininkas.


Atsakė Rūta

Komentarai (1) 1-1
  1. Evelina

    2017-12-30, 17:30:30
    Ar gali visuotinio susirinkimo metu būti nuspręsta, kad vamzdynais rūpinasi kiekviena daugiabučio laiptinė atskirai (t.y., užsikišus namo vamzdynui gyventojas turi pats susirinkti iš laiptinės kaimynų reikiamą sumą) ir pirmininkas į tai nesikiša, neorganizuoja, nors mokestis į fondą namo remontui renkamas?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas