Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS APSKAITOS IR BUHALTERIJOS TVARKYMAS / Bendrijos rinkliavos (mokesčiai) išlaidoms padengti

Aš nesu bendrijos narė, ar privalau mokėti mokesčius bendrijos pimininko ir kitų samdomų darbuotojų atlyginimams?

Klausimą uždavė: Rita, 2011-02-26
Paskutinė redakcija: 2016-05-20
Reitingas:
(balsavo 0)

DGNKPPSBĮ yra numatyta, kad pareigos, susijusios su bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektu valdymu, naudojimu, priežiūra ir atnaujiminu yra lygios neatsižvelgiant į tai ar butų ir kitų patalpų savininkai yra bendrijos nariai ar ne.


Civiliniame kodekse yra numatyta, kad butų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas. Taigi, yra privaloma mokėti atlyginimus tek, pirmininkui, tiek kitiems samdomies darbuotojams, mokesčius paskaičiuojant proporcingai savo daliai, kadangi jie administruoja ir prižiūri bendro naudojimo patalpas nepriklausomai nuo to ar esate bendrijos narys ar ne. Visi savininkai yra buto patalpų ir bendrosios dalinės nuosaybės savininkai.

 

LR Civilinis kodekas:

4.82 straipsnis. Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės teisė

1. Butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga.

<...>

3. Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.

 

<...>

 

Atsakė: Vilma

 


Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas