Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIŲ SUSIRINKIMAS / Susirinkimo balsavimai / dalyvių sąrašas

Jei buto savininkas nori įgalioti savo artimą žmogų atstovauti jo interesus bendrijoje, ar tai turi būti notaro patvirtintas įgaliojimas? Ar toks įgaliotas žmogus gali būti renkamas į valdybą? Ačiū

Klausimą uždavė: Aldona, 2010-02-17
Paskutinė redakcija: 2015-06-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Įgaliojimas nuo 2012-07-01 privalo būti patvirtintas notaro:

 

DGNKPPSB Įstatymas:

4. Butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkai turi teisę:

<...>

9) įgalioti kitą asmenį atstovauti jų interesams palaikant santykius su bendrija ir jos valdymo organais dėl bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektų naudojimo, valdymo, priežiūros ir atnaujinimo, nurodydami įgaliojimo terminą, teisių ir pareigų apimtį. Šis įgaliojimas turi būti patvirtintas notaro;

 

 

Įgaliotas asmuo į valdybą renkamas būti negali. Įstatymų nustatyta tvarka leidžia į valdybos narius rinkti tik bendrijos narius. 

 

DGNKPPSB Įstatymas:

15 straipsnis. Bendrijos valdybos sudarymas

1. Bendrijos valdybą sudaro bendrijos pirmininkas ir bendrijos valdybos nariai. Bendrijos pirmininkas yra bendrijos valdybos pirmininkas. Bendrijos valdybos narių skaičius nustatomas bendrijos įstatuose. Jis negali būti mažesnis kaip trys nariai.

2. Bendrijos valdybą renka visuotinis susirinkimas (įgaliotinių susirinkimas) bendrijos įstatuose nustatytam, bet ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Bendrijos valdybos nariu gali būti renkamas tik fizinis asmuo, turintis butą ar kitas patalpas tame (tuose) pastate (pastatuose), kurio (kurių) bendrojo naudojimo objektams valdyti yra įsteigta bendrija, ir atitinkantis bendrijos įstatuose nustatytus reikalavimus. Bendrijos valdybos nario kadencijų skaičius neribojamas.

 

Atsakė: Remigijus


Komentarai (5) 1-5
 1. Rytis

  2014-06-15, 17:19:27
  Garažų eksploatacinėje bendrijoje 150narių. Į paskelbtą susirinkimą dėl garažų rekonstravimo (užstatymo antro aukšto virš esamų garažų) susirinko 15 narių, nesurinkus kvorumo susirinkimas neįvyko. Paskelbus pakartotinį susirinkimą susirinko 18 narių, iš kūrių 15 balsavo už, 3 balsavo prieš. Nuspręsta pradėti projektavimo darbus ir visiems bendrijos nariams t.y 150 narių išsiųsti raginimai įnešti į bendrijos sąskaitą po 950lt., nurodant pranešime ,kad nesumokėjus iki kito menesio 15d. tai taps skola. Ar tai teisėta? Kokių teisinių veiksmų turėtumėm imtis.
 2. Remigijus

  2014-06-24, 17:38:49
  Teisiniai veiksmai - užginčyti susirinkimo sprendimus teisme.
 3. nare

  2014-10-01, 19:11:01
  Dar 2010 metais padaviau ieskini, kad zmogus turintis igaliojima, negalejo buti isrinktas bendrijos valdybos pirmininku, taciau Klaipedos miesto apylinkes teismo teiseja Paulikiene, nutare, kad GALI....vat Jums ponas Remigijau ir uzgincyk teisme....
 4. Vytas

  2015-07-18, 14:42:50
  Ponia,valdybos pirmininkas yra bendrijos pirmininkas,be to DNSB įstatyme parašyta,kad turi turėti nuosavybę,bet reikia žiūrėti dar ir įstatus.Aš pats dirbu bendrijos pirmininku tuo pat esu valdybos pirmininkas,taip numato įstatymas,nuosavybės neturiu toje bendrijoje,tačiau įstatai leidžia pirmininkauti ir iš šalies.
 5. Janina

  2018-04-19, 11:45:07
  Sveiki.Esu ne buto savininkė,bet giminaitė,esu daug metų registruota šiame bute,sakykite,ar galiu balsuoti bendrijos susirinkimuose?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas