Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:

Konsultacijos Daugiabučių Namų Savininkų Bendrijoms (DNSB)

Konsultacijos / BENDRIJOS NARIAI / Kiti bendrijos narystės klausimai

Kokias teises turi butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkai (ne bendrijos nariai)? (2011-01-14) komentarų: 0 peržiūrų: 1932

Butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų (ne bendrijos narių) teisės nustatytos Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo 21 straipsnio 4 dalyje: "4. Butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkai turi teisę: 1) be balsavimo teisės dalyvauti bendrijos visuotiniame susirinkime, teikti pasiūlymus ir gauti informaciją bendrijos veiklos ir valdymo klausimais; 2) įstoti į bendriją; 3) įstatymų nustatyta tvarka disponuoti... (skaityti viską)

Bendrijai priklauso 12 butų, o šildymo punktu naudojasi dar 7, kurie nebepriklauso bendrijai. Parašiau prašymą, kad noriu išstoti iš bendrijos, bet gavau pirmininko atsakymą, kad bendrija nusprendė, kad negaliu išstoti. Ar privalėjo tenkinti mano prašymą? (2011-02-24) komentarų: 0 peržiūrų: 1879

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2000 m. gruodžio 21 d. nutarime konstatuota, jog „Daugiabučių namų gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų savininkai, įsteigdami bendriją bendrajai dalinei nuosavybei valdyti ir naudoti, realizuoja konstitucinę teisę vienytis siekiant tam tikro bendro tikslo. Ši konstitucinė teisė, <...>, gali būti įgyvendinama tik asmens laisva valia. Todėl ir narystė daugiabučių namų savininkų bendrijoje turi būti grindžiama... (skaityti viską)

Kur turėčiau kreiptis,jai pirmininkė atsisako išregistruoti iš bendrijos į teisininką, advokatą ? (2010-06-07) komentarų: 1 peržiūrų: 1775

Pirmiausia galėtumėte pasidomėti ar bendrijos įstatuose yra numatyta išstojimo iš bendrijos narių tvarka. Jeigu ji nėra nustatyti, tai paprasčiausiai pateikite prašyma bendrijos pirminikui išstoti iš bendrijos. Jūs turite teisę tą padaryti ir ji negali būti niekaip suvaržyta. Būtina paminėti, kad kai teiksite pirmininkei prašymą, tai teikite dvi kopijas, ant vienos ji privalo parašyti GAUTA, datą ir pasirašyti ir ta... (skaityti viską)

Dėmesio

Klausimų uždavimo forma laikina atjungta, nes jų susikaupė daugiau nei spėjome atsakyti. Kai tik bus laisvų vietų, klausimų uždavimo forma bus automatiškai įjungta.


Infomuojame, kad konsultacijose atsakymai į klausimus rengiami pagal Jūsų pateiktą informaciją. Įspėjame, kad tai yra subjektyvi nuomonė.

Aktualūs dokumentai

Puslapio krovimas: 0.0117 sek.