Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / VALDYBA / Kaip valdybos nariui atsistatydinti iš pareigų

Ar gali DNSB valdybos narys atsisakyti šių pareigų? Jeigu taip, kaip tą padaryti?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali DNSB valdybos narys atsisakyti šių pareigų? Jeigu taip, kaip tą padaryti?
Klausimą uždavė: Asta, 2021-05-14
Paskutinė redakcija: 2021-05-17
Reitingas:
(balsavo 0)
 

Bendrijų įstatymo 15 str. 4 dalyje nurodyta: "Bendrijos valdybos narys gali atsistatydinti iš pareigų apie tai ne vėliau kaip prieš 14 dienų raštu įspėjęs bendrijos valdybą". Papildomų atsistatydinimo tvarkos išaiškinimų galėtų būti valdybos darbo reglamente, jeigu valdyba tokį yra pasitvirtinusi (tėrėtų pasitivrtinti, vadovaudamasi Bendrijų įstatymo 16 str. 2 dalimi).

Rašytinį pareiškimą dėl atsistatydinimo turbūt geriausia būtų pateikti valdybos posėdyje, kuriame iš karto galėtų būti priimtas ir sprendimas dėl tolesnių veiksmų, pirmiausia, dėl to, kada bus šaukiamas bendrijos narių susirinkimas kitam valdybos nariui išrinkti ir kiti aktualūs dalykai. Pareiškęs sprendimą dėl atsistatydinimo narys tokiame posėdyje dar gali balsuoti, nes jo atsistatydinimas įsigalios ne aknksčiau kaip po dviejų savaičių.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad būna situacijų, kai atsistatydinus ar dėl kitų priežasčių nedalyvaujant nors vienam nariui, gali sutrikti valdybos veikla. Pavyzdžiui, jeigu valdybą sudaro 3 asmenys, vienam asmeniui atsistatydinus, valdyba nebegali priimti sprendimų, nes nelieka kvorumo: Bendrijų įstatymo 16 str. 5 dalyje sakoma, kad valdybos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja daugiau nei 2/3 valdybos narių, o jeigu valdyboje tik 3 nariai, daugiau nei 2/3 yra - 3).

Valdybos nariui atsistatydinus jį dar reikia išregistruoti iš registrų VĮ Registrų centre. Geriausia tai padaryti pateikiant dokumentus, įrodančius teisėtą naujo valdybos nario išrinkimą. Pateikus teisėtą valdybos nario atsistatydinimą įrodančius dokumentus (pareiškimą, valdybos protokolą ir pan.) asmuo taip pat turėtų būti išregistruotas.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas