Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / STEIGIMAS BENDRIJOS, PRISIJUNGIMAS, ATSISKYRIMAS, LIKVIDAVIMAS / Atsiskyrimas nuo bendrijos

susijęs klausimas

Atsiskyrimo nuo bendrijos pagrindai (2021-02-24) komentarų: 0 peržiūrų: 275

Bendrijų įstatymo 26 straipsnis. Bendrijos reorganizavimas. 1. Butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų bendrija gali susijungti su kita bendrija (bendrijomis) ar būti skaidoma į mažesnes bendrijas, jeigu kiekviena iš jų gali veikti atskirame pastate (pastatuose) ar pastato dalyje (korpuse, sekcijoje) pagal šio įstatymo 4 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas. 2. Bendrija reorganizuojama pagal Civiliniame kodekse nustatytas juridinių asmenų reorganizavimo sąlygas. Bendrijai taikoma supaprastinta juridinių asmenų reorganizavimo tvarka. 3. Bendriją skaidant į mažesnes bendrijas, taikomas bendrijos padalijimo būdas. Bendrijos padalijimo iniciatyvos teisę turi ne mažiau kaip ketvirtadalis butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų, bendrosios dalinės nuosavybės teise susijusių su atskiru pastatu (pastatais), kurį (kuriuos) galima atskirai valdyti. 4. Sprendimas įsteigti naują bendriją ir ją atidalyti priimamas laikantis šio įstatymo 11... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Ar gali daugiabučio namo savininkų bendrijos tam tikra dalis bendrijos narių (butų savininkų) išstoti iš bendrijos ir įstoti į kito daugiabučio namo savininkų bendriją? Kuriai bendrijai tokiu atveju būtų mokami įnašai bendrijos pirmininko atlyginimui mokėti ir visi kiti? (2021-06-16) komentarų: 0 peržiūrų: 129

Kiekvienas buto (kitos patalpos) savininkas gali išstoti iš bendrijos ir būti pasyviu savininku, nebalsuojančiu bendrijos narių susirinkimuose (vis tiek vykdo teisėtai priimtus sprendimus, moka patvirtintus įnašus), bet jūs, kaip suprantu, klausiate ne apie išstojimą, o apie bendrijos reorganizavimą, todėl atsakymas - ne, tokio dalies savininkų "perbėgimo" į kitą bendriją būti negali. Bendrijos reorganizavimas yra gana sudėtingas procesas, jis taikomas retai ir tie... (skaityti viską)