Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / REVIZIJA, AUDITAS / Bendrijos revizoriaus rinkimas ir atšaukimas

susijęs klausimas

Kas renka ir atšaukia revizorių (2021-02-24) komentarų: 0 peržiūrų: 567

Bendrijoje turi būti išrinka revizijos komisija arba revizorius. Bendrijos revizijos komisijos narius (revizorių) renka ir atšaukia, taip pat ir tvirtina revizijos komisijos (revizoriaus) darbo tvarkos aprašą bendrijos narių visuotinis susirinkimas (įgaliotinių susirinkimas) bendrijos įstatuose nustatyta tvarka. Revizijos komisijoje turi būti ne mažiau kaip trys komisijos nariai. Revizijos komisijos nariai (revizorius) renkami ne ilgesniam kaip 4 metų laikotarpiui. Revizijos komisijos nario (revizoriaus) kadencijų skaičius neribojamas. Žr. Bendrijų įstatymo 10 str. 1 d. 3 punktą ir 18 str.
susijęs klausimas

Kaip teisėtai atsiskaityti su Bendrijos revizoriumi už atliktą metų reviziją? (2022-02-01) komentarų: 0 peržiūrų: 366

Geriausia revizijai skiriamą biudžetą nustatyti (patvirtinti) bendrijos narių visuotiniame susirinkime tuo pačiu metu, kai yra renkamas revizorius (revizorių renka bendrijos nariai, žr. Bendrijų įstatymo 18 str. 1 dalį) arba bendrijos narių susirinkime tvirtinant metinį biudžetą. Žinoma, galima revizoriaus atlygiui skiriamą biudžetą patvirtinti ir atskirai, pavyzdžiui, organizuojant bendrijos narių balsavimą raštu. (Išskirtiniais atvejais atsakomybę galbūt galėtų... (skaityti viską)