Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2014-09-18
Euras jau ir mūsų mokestiniuose pranešimuose!

Lietuva nuo 2015-01-01 įsiveda oficialią Europos sąjungos valiutą - eurą! Nuo rugpjūčio 22 dienos, privalo skelbti savi teikiamų komunalinių paslaugų kainas eurais ir Daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos.
 
Dalinamės ir mus pasiekusiu Lietuvos banko išleistu Euro įvedimo leidiniu.
 

Žinant, kad bendrijose paslaugos teikiamos įvairios ir jų skaičius dažnai siekia 10 ir daugiau, siūlome atkreipti dėmesį į euro apvalinimo tikslumą. Svarbu, kad atskirų paslaugų kainos litais atskirai verčiamos į kainas eurais bendroje sumoje nesudarytų didesnės sumos, nei litų bendrą sumą verčiant į eurų bendrą sumą.

 


LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NUTARIME DĖL PREKIŲ IR PASLAUGŲ KAINŲ NURODYMO LITAIS IR EURAIS, TAIP PAT ŠIAM NURODYMUI IR PERSKAIČIAVIMUI KELIAMŲ REIKALAVIMŲ LAIKYMOSI PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO, kuriame skelbiama, kad: "7. Prekių ir paslaugų kainos dviem valiutomis (litais ir eurais) prekybos ir paslaugų teikimo vietose nurodomos kainų etiketėse, kainoraščiuose ar kitose informacijos apie prekių ir paslaugų kainas pateikimo priemonėse, kurios turi būti lengvai prieinamos prieš įsigyjant prekę ar paslaugą. Nacionaliniame euro įvedimo plane, Apraše ir Prekių ir paslaugų kainų nurodymo rekomendacijose nustatytais atvejais prekių ir paslaugų kainos (pavyzdžiui, energijos (elektros, šilumos), karšto ir šalto vandens, dujų tiekimo, komunalinių ir priežiūros paslaugų kainos ir kita) dviem valiutomis (litais ir eurais) taip pat nurodomos vartotojui išrašomose sąskaitose ar mokėjimo pranešimuose.

 

ANTRASIS SKIRSNIS
KAINŲ PERSKAIČIAVIMO IR APVALINIMO REIKALAVIMAI
 
12. Prekių ir paslaugų kainos eurais (litais) nurodomos, jas perskaičiavus pagal neatšaukiamai nustatytą euro ir lito perskaičiavimo kursą ir suapvalinus pagal Įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytas kainų apvalinimo taisykles.
13. Neatšaukiamai nustatytą euro ir lito perskaičiavimo kursą sudaro šeši reikšminiai skaičiai. Perskaičiuojant prekių ir paslaugų kainas, neatšaukiamai nustatytas euro ir lito perskaičiavimo kursas negali būti apvalinamas ir trumpinamas.
14. Perskaičiavus prekės ir paslaugos kainą iš litų į eurus, kaina eurais nurodoma su tiek pat skaitmenų po kablelio kaip ir kaina litais. Jeigu kaina litais nurodyta be skaitmenų po kablelio, perskaičiavus kainą eurais, po kablelio nurodomi du skaitmenys.
15. Kad eurais mokėtinos sumos už prekes ar paslaugas labiau priartėtų prie sumų, mokėtų iki kainų perskaičiavimo į eurus, ir nebūtų pažeistas sutarčių ir finansinių priemonių tęstinumas, pardavėjai ir paslaugų teikėjai gali taikyti ir tikslesnius prekių ir paslaugų kainų eurais išraiškos būdus (jas perskaičiuoti ir apvalinti iki trijų ar keturių skaitmenų po kablelio, o iki dviejų skaitmenų po kablelio apvalinti tik apskaičiavę galutinę mokėtiną arba apskaitinę pinigų sumą).

 

 

"LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NUTARIME DĖL NACIONALINIO EURO ĮVEDIMO PLANO BEI LIETUVOS VISUOMENĖS INFORMAVIMO APIE EURO ĮVEDIMĄ IR KOMUNIKACIJOS STRATEGIJOS PATVIRTINIMO yra patvirtintas Euro įvedimo tvarkos planas, kuriame skelbiama: "33.Energiją (elektrą, šilumą, karštą ir šaltą vandenį, dujas) tiekiančių ir komunalines paslaugas teikiančių įmonių, daugiabučius namus administruojančių įmonių ir daugiabučių namų savininkų bendrijų vartotojams pateikiamose atsiskaitymo už energiją, komunalines ir priežiūros paslaugas sąskaitose arba mokėjimo pranešimuose mokėtinos sumos privalomo kainų litais ir eurais nurodymo laikotarpiu turi būti nurodytos litais ir eurais. Informacija apie energijos ir paslaugų kainas litais ir eurais bei mokėtinas sumas šiuo laikotarpiu paslaugų teikėjo pasirinkimu turi būti nurodoma tose pačiose sąskaitose arba mokėjimo pranešimuose ar vartotojams pateikiama papildomame lape, kuris pridedamas prie sąskaitų ar mokėjimo pranešimų."

 

Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0051 sek.