Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2015-10-27
Gyventojai senomis baterijomis gali pasirūpinti neiškėlę kojos iš savo laiptinės

 

   Kviečiame daugiabučių namų savininkų bendrijas prisijungti prie atsakingo atliekų rūšiavimo.

 
Senos, panaudotos baterijos - vienos kenksmingiausių gamtai ir žmogui atliekų. Jos neturėtų patekti į bendrus sąvartynus. Prie atsakingo atliekų rūšiavimo turi galimybę prisidėti ir daugiabučių namų bendrijos. UAB „Žalvaris“ namų laiptinėse nemokamai įrengia specialias dėžutes, į kurias gyventojai gali išmesti atitarnavusias baterijas.
 
Dviejų Klaipėdos daugiabučių namų savininkų bendrijų, kur tokios dėžutės jau įrengtos, pirmininkė Živilė teigė, kad gyventojai labai patenkinti šia paslauga: “Dėžutė graži, spalvinga, patogi. Vos ją išvydusi, iškart prisimenu, kad į rankinę įsimečiau panaudotų baterijų. Kol atvažiuoja liftas, be vargo jomis atsikratau. Kai dėžutė prisipildo, mums nereikia rūpintis jų ištuštinimu – tai nemokamai padaro UAB „Žalvaris“ darbuotojai“.

Ponia Živilė pabrėžė, kad aktyviausi šių atliekų rūšiuotojai - vaikai. „Pastebėję, kad pasibaigė laikrodžio ar fotoaparato baterijos, jie pirmieji skuba jas išmesti į dėžutę laiptinėje. Taip nuo mažų dienų ugdomas atsakingas jaunųjų piliečių požiūris į atliekų rūšiavimą. Manau, šie vaikai niekuomet nemes baterijų į bendrą šiukšliadėžę ar konteinerį ir neterš gamtos“, - įsitikinusi bendrijos pirmininkė.  

 
 
 
Daliai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Alytaus, Druskininkų ir Vilkaviškio  daugiabučių gyventojų nebereikia sukti galvos, kaip atsikratyti nebeveikiančiomis baterijomis. Jų namų laiptinėse įrengtos specialios dėžės, į kurias gyventojai gali mesti šias aplinkai pavojingas atliekas. Šiuo kauniečių pageidavimu pasirūpino bendrovė „Žalvaris“.
 
„Mūsų inicijuoto projekto tikslas – suteikti galimybę gyventojams patogiai ir svarbiausia – tinkamai – tvarkyti pavojingas atliekas, stengtis, kad kuo mažiau baterijų patektų į bendrus sąvartynus. Tai dar vienas žingsnis atsakingo rūšiavimo link. Smagu, kad šis sumanymas jau sulaukė susidomėjimo, – pasakojo UAB „Žalvaris“ marketingo vadovė Vita Balaikienė
 
Šiuo metu jau daugiau nei 1400 daugiabučių gyventojai gali patogiai atsikratyti neveikiančiomis baterijomis ir galvaniniais elementais. Vieno iš namų, kuriame įrengtos tokios dėžės, bendrijos pirmininkas pasakojo, kad anksčiau jis ne kartą neveikiančias baterijas beveik mėnesį prasinešiodavo kišenėje – vis pamiršdavo išmesti į specialias baterijų surinkimo dėžutes. 
 
„Dabar nebeveikiančiomis baterijomis pasirūpina patys vaikai. Norint atsikratyti šia atlieka, nereikia niekur išeiti iš namų – vaikams yra smagu netinkamas naudoti baterijas sumesti į surinkimo dėžutę, esančią tiesiog laiptinėje. Tokiu būdu ugdoma vaikų atsakomybė ir įprotis tinkamai tvarkyti atliekas“.
 
Iš neaktyvių netinkamai išmestų baterijų į aplinką patenka sunkieji metalai, rūgštys, toksinės medžiagos, kurios teršia dirvožemį, gruntinius ir paviršinius vandenis. Pasak chemijos ekspertų, didžiausią neigiamą poveikį aplinkai daro baterijose esantys sunkieji metalai – švinas, gyvsidabris ir kadmis. Jie kaupiasi žmogaus organizme ir gali tapti ligų priežastimi. 
 
Net iki 90 proc. baterijose esančių medžiagų galima perdirbti ir pakartotinai naudoti gaminant naujas baterijas, todėl labai svarbu, kad tokios atliekos būtų tinkamai surenkamos ir perdirbamos. 
 
Daugiau informacijos apie netinkamų baterijų rūšiavimą, jų keliamą žalą galite rasti elektroniniame puslapyje www.senosbaterijos.lt. 
 
Visi gyventojai norintys savo daugiabučio laiptinėje įsirengti baterijų surinkimo dėžutes turėtų kreiptis į UAB „Žalvaris“ nemokamu telefonu 8 800 00653.
 
 

 

Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0048 sek.