Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2016-08-26
Sostinės savivaldybė skatina kurti bendrijas – apmokės steigimo išlaidas ir konsultacijas

Vilnius logoSiekdama pagelbėti vilniečiams, kurie nori efektyviau tvarkytis savo gyvenamąją aplinką, sostinės savivaldybė išplėtė konsultacijas ir pradėjo teikti finansinę paramą – kompensuoja naujų bendrijų registravimo išlaidas, kurios siekia apie 200 eurų. Taip Vilniaus daugiabučių namų gyventojai skatinami tapti tikrais savo namo šeimininkais.

 
„Įkūrus daugiabučio namo bendriją, gyventojai patys tampa atsakingi už savo namo priežiūrą, o iškilusias problemas racionaliau sprendžia kartu su savo kaimynais. Daugeliu atvejų gyventojai sutaupo, nes patys pasirenka paslaugas namui teikiančias įmones. Juk niekas, kaip tik patys žmonės, geriau nepasirūpins savo gyvenamąja aplinka. Labai skatiname tokį žmonių savarankiškumą, todėl pasirūpinome, kad vilniečiams bendrijas įsteigti būtų kuo paprasčiau ir tai gyventojams nekainuotų“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Šalia to sostinės savivaldybė pasirūpino, kad vilniečiams būtų teikiamos nemokamos konsultacijos, susijusios su bendrijų steigimu. Pasak vicemero, žmonėms trūksta laiko ir nėra lengva įsigilinti į teisės aktų reikalavimus, ir tai stabdo jų iniciatyvas, o kartais dėl smulkių procedūrų pažeidimų nėra patvirtinami bendrijos steigimo dokumentai. Be to, savivaldybės gaunami vilniečių klausimai ir prašymai patvirtina, kad ir konsultacinė, ir finansinė pagalba jiems labai reikalinga.

 

Per metus Vilniuje įregistruojama apie 50 naujų daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų. Šiuo metu mieste jų įkurta apie 1350 - kas penktame Vilniaus daugiabutyje.

 

Teikti konsultacijas steigiant ir įsteigus bendrijas viešojo konkurso būdu savivaldybė atrinko IĮ „Ego sum“. Vilniečiai nemokamai konsultuojami pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 15.00 iki 18.00 val. ir penktadieniais nuo 13.00 iki 15.00 val. įmonės biure  A. P. Kavoliuko g. 4 Vilniuje, telefonu 8 686 30484, el. paštu apiebendrija@gmail.com. Daugiau informacijos – interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

 

Vilniaus miesto savivaldybės pranešimas.

Komentarai (1) 1-1
zigmas
2016-10-15, 14:19:15
2013 m buvau išrinktas bendrijos pirmininku paruošiau įstatus užregistravau bendriją kaip reikalauja įstatymas,deja visas registravimo išlaidas sumokėjau iš savo pensijos iki šios dienos iš Kauno savivaldybės man nesumokėjo,teigia kad nėra skirta tam reikalui pinigų. Dėkoju už atsakymą

Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0058 sek.