Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-05-16
Nuo birželio didėja PVM tarifas šildymui
Nuo šių metų birželio 1-osios naikinamas lengvatinis 9% pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šildymui – kitą mėnesį jau bus taikomas įprastinis 21% PVM.

Taip buvo nuspręsta praeitą savaitę vykusiame Seimo posėdyje. Taip pat buvo pritarta siūlymui kompensacijas mokėti gyventojams, kurių išlaidos šildymui siektų 10 proc., o ne 20 proc. visų pajamų kaip buvo iki šiol.

Ši lengvata buvo įvesta laikinai dar 2000-aisiais metais ir vėliau Seimo pratęsiama kasmet. Galiausiai jos nuspręsta nebepratęsti, tačiau tuo pat metu padidinti ir gyventojų, gausiančių kompensacijas už šildymą, skaičių.

Dabar lengvata taikoma visiems gyventojams besinaudojantiems centralizuotu šildymu, įskaitant ir dideliuose būstuose gyvenančius bei dideles pajamas gaunančius šilumos vartotojus. Įsigaliojus naujai tvarkai kainos kils, tačiau padaugės gyventojų, kurie gaus kompensacijas už šildymą. Bent jau tokiu būdu socialinė atskirtis nebebus didinama, nes kompensacijas gaus tik mažas pajamas gaunantys gyventojai, o ne visi be išimties.

Jei šiuo metu taikant 9 proc. PVM tarifą vidutinė šilumos kaina yra 5,5 Eur ct/kWh, tai kaina su 21 proc. PVM bus 6,38 Eur ct/kWh. Todėl 50 m2 buto šildymo kaina per visą šildymo sezoną padidės apie 50 eurų (tai tik orientaciniai duomenys, kiekvieno buto šildymo kaina priklauso nuo įvairių veiksnių).

Seime taip pat priimta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisa, kuri numatys, jog kompensuojama bus ta šildymo išlaidų dalis, kuri viršys 10 proc. skirtumo tarp gyventojo (šeimos) gautų pajamų ir valstybės remiamų pajamų dydžio. Pavyzdžiui, jei mėnesio pajamos 300 eurų, iš šios sumos reikia atimti valstybės remiamų pajamų dydžio sumą – 102 eurus. Likusius 198 eurus reikia dauginti iš 10 %; išeina 19,8 eurai, kuriuos mokės gyventojas. Likusi mėnesio suma už šildymą bus kompensuojama. Patikslinta Seimui priėmus naują įstatymą 2017-05-23

Teisę į kompensacijas turi gyvenamąją vietą būste deklaravę arba būstą nuomojantys asmenys, jei kiekvienas būste gyvenantis asmuo atitinka piniginei socialinei paramai gauti nurodytas sąlygas. Dėl kompensacijų gyventojams reikia kreiptis į gyvenamosios vietos Socialinės paramos skyrių. Informaciją apie savivaldybių Socialinės paramos skyrius rasite paspaudę šią nuorodą. Papildyta 2017-05-16 19:30

Kitas svarbus daugelio ekonomistų išsakytas argumentas dėl PVM lengvatos naikinimo – ji visose šalyse dažniausiai įvedama tokiems produktams ir paslaugoms, kurias dėl įvairių priežasčių skatina naudoti valstybė, pavyzdžiui: knygoms, sportui; taip pat kurios mažina socialinę atskirtį. PVM lengvata šildymui skatina ne šilčiau gyventi, o suvartoti daugiau šilumos, kuro.

Didėjant šilumos kainai didės ir pastatų renovacijos poreikis. Visapusiškai atnaujinus gyvenamąjį būstą pagerėja ne tik jo išvaizda, bet ir sutaupomas didelis kiekis šilumos energijos. Šiuo metu atnaujinant būstą taip pat galima pasinaudoti daugiabučių namų atnaujinimo programa, kuri suteikia galimybę gauti lengvatas namo renovacijai.
Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0047 sek.