Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BALSAVIMAS RAŠTU BENDRIJOS NARIŲ / Ar gali bendrijos nariai sprendimus priimti balsuodami raštu

susijęs klausimas

Ar gali bendrijos nariai sprendimus priimti balsuodami raštu? (2021-02-03) komentarų: 0 peržiūrų: 752

Bendrijos nariai sprendimus priima dviem būdais: dalyvaudami ir balsuodami bendrijos narių visuotiniuose susirinkimuose arba balsuodami raštu (kai susirinkimas nėra šaukiamas). Svarbu žinoti, kokiais klausimais galima organizuoti bendrijos narių sprendimų priėmimą raštu, o kuriais - negalima (yra išimčių).
susijęs klausimas

Ar reikalingas bendrijos narių/savininkų balsavimas raštu norint nutraukti/ nepratęsti sutarties su, pvz., organizacija "?????". (2022-03-08) komentarų: 0 peržiūrų: 528

Situacijų gali būti įvairių, neaišku, apie kokias paslaugas klausiama. Jeigu bendrijos narių visuotinis susirinkimas, pavyzdžiui, nutarė, kad pastato techninėms apžiūroms bus skiriama xx Eur per mėnesį ir įpareigojo bendrijos valdybą spręsti, neviršijant nustatyto biudžeto, kas šitas būtinas paslaugas teiks, tuomet bendrijos valdybos prendimu galėtų būti nutraukta sutartis su kažkuo ir pasirašyta nauja sutartis su kažkuo (neviršijant nustatyto biudžeto). Gali būti... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Ar galima tvirtinti praeitų metų ataskaitą ir sąmatą šiems metams balsavimu raštu? (2022-03-28) komentarų: 0 peržiūrų: 425

Taip, galima. Išimtys, kada negalima organizuoti balsavimo raštu - Bendrijų įstatymo 11 str. 12 dalyje ir 7 dalyje. Taip pat reikėtų pasižiūrėti ir savo bendrijos įstatus - ar juos enėra kokių papildomų ribojimų.
susijęs klausimas

Keičiant įstatus ir atšaukaint ir renkant naujus valdymo organus būtina šaukti bendrijos narių visuotinį susirinkimą, tokių sprendimų priimti organizuojant balsavimą raštu negalima (balsavimas raštu - kai susirinkimas iš viso nėra šaukiamas). Kokia šiuo metu galiojanti įstatymo redakcija tai apibrėžia? (2024-01-24) komentarų: 0 peržiūrų: 116

Pagal šiuo metu galiojantį Bendrijų įstatymą visus sprendimus galima priimti dveim būdais - ir šaukiant susirinkimą. ir organizuojant balsavimą raštu Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatyta tvarka. Būda pasirenka tas, kas organizuoja sprendimo priėmimą. Žr. Bendrijų įstatymą, galiojantį nuo 2023 03 01. Žr. įstatymo 11 str. 12 dalį, neliko išimčių.