Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ / Visų butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo organizavimas

<... > susirinko 1/4 bendrijos narių ir neženkliai laimėjo variantas pašalinti parkingo vietas visoje gatvėje ir statyti draudžiamuosius ženklus. Daugiabutis pačiame Vilniaus centre, tad parkavimo vietų yra labai nedaug, o požeminio parkingo vietų nebebuvo perkant butą. Ar galima kaip nors ginčyti šį sprendimą? Iš kur sužinoti, kad sprendimas buvo teisėtas? Į el. paštą negavau biuletenių (pasirodo jie buvo įdėti Bendrijos FB grupėje ir prašyta atsispausdinti), o informacija apie nubalsuotą variantą nebuvo niekur skelbiama viešai (o tik paprašius).

Neredaguotas klausimas:
Daugiabučio namo centre pirmininkas įvykdė pakartotinį susirinkimą dėl servituto nuosavybe priklausančios gatvelės šalia namo. Susirinkime buvo svarstomas klausimas pašalinti parkavimo vietas esančioje gatvelėje, nes parkuojamos mašinos neva trukdė daliai kaimynų išvažiuoti iš parkingo ir prasilenkti su kitomis mašinomis. Balsavimo rezultatai nebuvo viešai paskelbti, tad išdygus kuoliukams parkingo vietose, pasiteiravau, koks sprendimas laimėjo. Gavau atsakymą, kad susirinko 1/4 bendrijos narių ir neženkliai laimėjo variantas pašalinti parkingo vietas visoje gatvėje ir statyti draudžiamuosius ženklus. Daugiabutis pačiame Vilniaus centre, tad parkavimo vietų yra labai nedaug, o požeminio parkingo vietų nebebuvo perkant butą. Ar galima kaip nors ginčyti šį sprendimą? Iš kur sužinoti, kad sprendimas buvo teisėtas? Į el. paštą negavau biuletenių (pasirodo jie buvo įdėti Bendrijos FB grupėje ir prašyta atsispausdinti), o informacija apie nubalsuotą variantą nebuvo niekur skelbiama viešai (o tik paprašius).
Klausimą uždavė: Agnė, 2022-10-05
Paskutinė redakcija: 2022-10-05
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos narių susirinkimo kvorumas - ne daugiau nei 1/4 bendrijos narių, bet daugiau nei 1/2 bendrijos narių, tik tuomet galima priimti sprendimus (žr. Bendrijų įstatymo 11 str. 5 dalį ir kitas).

Be to, sprendimus dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo turi priimti ne bendrijos narių susirinkimas, bet visų savininkų susirinkimas (savininkų dažniausiai būna daugiau nei bendrijos narių), žr. Civilinio kodekso 4.85 str. 1 dalį ir Bendrijų įstatymo 12 str., už sprendimą turi balsuoti daugiau nei pusė visų savininkų.

Dėl to, kad bendrijos pirmininkas savo veikloje nesivadovauja teisės aktais, juos pažeidžia, galite kreiptis į ginčus nagrinėjantį asmenį (komisiją), jeigu tokia bendrijoje renkama, galite skųsti bendrijos pirmininką savivaldybei (atliks patikrinimą, įpareigos taisyti situacią, gali net skirti nuobaudą), galutinė instancija - teismas.

Taip pat galite argumentuoti ir pareikalauti, kad bendrijos pirmininkas organizuotų iš naujo sprendimo priėmimą. Savininkai ir patys gali inicijuoti susirinkimą sprendimui priimti, tik būtina laikytis procedūrų - žr. Civilinio kodekso 4.85 str. 5 dalį.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas