Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Ar bendrijos pirmininkas gali vesti bendrijos buhalterinę apskaitą?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena. Ar bendrijos pirmininkas gali vesti bendrijos buhalterinę apskaitą?
Klausimą uždavė: Loreta, 2023-01-26
Paskutinė redakcija: 2023-01-27
Reitingas:
(balsavo 1)

Nėra teisės aktuose konkretaus draudimo bendrijos pirmininkui vesti buhalterinę apskaitą kaip ir nėra teiginio, kad taip gali būti. Buhalterinės apskaitos įstatyme sakoma, kad subjekto vadovas organizuoja (ne vykdo, bet organizuoja) subjekto apskaitą.

Buhalterinės apskaitos įstatyme taip pat nurodyti tam tikri apskaitos tvarkymo reikalavimai (svarbu, kad apskaitą tvarkantis asmuo gebėtų jų laiktis) ir tam tikri ribojimai apskaitą tvarkančiam asmeniui: "Apskaitos paslaugas teikiančio arba apskaitos funkciją atliekančio juridinio asmens vadovaujamas pareigas einančiais asmenimis, dalyviais arba apskaitos paslaugas savarankiškai teikiančiu asmeniu negali būti asmenys, kurie buvo pripažinti kaltais dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymo, kol teistumas neišnykęs arba nepanaikintas."

Geroji praktika - bendrijoje įdarbinti buhalterį arba sudaryti sutartį su tokias paslaugas teikainčiu juridiniu asmeniu, kartu pašalinant bet kokius galimus interesų konflikto ar kompetencijos klausimus. Kita vertus, aukščiausas organas bendrijoje - susirinkimas.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas