Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar būtina įstoti įi bendriją, kad galėtum gauti susirinkimo protokolą? Ir ar aš turiu teisę gauti bendrijos įstatus prieš stojant į bendrija?

Neredaguotas klausimas:
Situacija labai nemaloni. Isigijome buta daugiabutyje. Nuo pirmu dienu pradejom dometis apie bendrija ir kas yra pirmininkas. Sekretoriumi pasivadines asmuo sake nesakys kas yra pirmininkas (atrodo kaip paslaptis). Praejus metams rinko nauja pirmininka,(dalyvauti negalejau) parasiau is zmonos el pasto, kad noria gauti susirinkimo protokola, pareiske, kad turiu rasyti is savo asmenisko. Gerai, parasiau is savo asmenisko. Tada sake, kad turiu istoti I bendrija , kad gauciau susirinkimo protokola. KLAUSIMAS: ar butina istoti i bendrija, kad galetum gauti susirinkimo protokola? Ir ar as turiu teise gauti bendrijos istatus pries stojant I bendrija?
Klausimą uždavė: buto savininkas, 2023-11-23
Paskutinė redakcija: 2023-11-25
Reitingas:
(balsavo 0)

Savininkas, prieš stodamas į bendriją, turi teisę susipažinti su bendrijos įstatais.

Rekomenduotume būti aktyviam ir įstoti į bendriją, tuomet daugiau ir informacijos gausite. Savininko atsisakymas stoti į bendriją vertintintas kaip nenoras ar negalėjimas dalyvauti bendrojo naudojimo objektų valdyme, kaip sutikimas perduoti sprendimų priėmimą aktyviems savininkams - bendrijos nariams, o bendrijos narių teisėtus sprendimus vis tiek reikia vykdyti, gal tuomet geriau jau pačiam dalyvauti juos priimant?

Jeigu kyla neaiškumų dėl mokestinių priskaitymų ar kitų, jeigu norėtumėte sužinoti, kokie yra priimti sprendimai vienu ar kitu klausimu, siūlytume raštu užduoti bendrijos pirmininkui konkretų klausimą ir jis jums paaiškins.

Protokolą pasirašo susirinkimo pirmininkas ir sekretorius, taip pat balsus skaičiavęs asmuo ar asmenys (balsavimo raštu protokolą - balsų skaičiavimo komisija). Patikras bendrijoje atlieka revizorius (revizijos komisija). Dėl metinės veiklos ir finansų bendrijos nariams atsiskaitoma per 5 mėnesius po praėjusių metų. Su metine ataskaita teisę susipažinti turi visi savininkai.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas