Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Ar DNSB buhalteriui ir valytojui priklauso minimalus atlyginimas, ar uz kokį atlyginimą sutaria dirbti.

Neredaguotas klausimas:
Ar DNSB buhalteriui ir valytojui priklauso minimalus atlyginimas, ar uz kokį atlyginimą sutaria dirbti.
Klausimą uždavė: nijolė, 2023-05-25
Paskutinė redakcija: 2023-05-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Minimalus atlyginimas arba kitaip dar minimalioji mėnesinė alga (MMA) – tai vyriausybės nustatytas dydis, kuris apibrėžia, kokią mažiausią sumą darbdavys gali mokėti darbuotojui už jo mėnesio darbą, dirbant pilną (be viršvalandžių) darbo etatą (Lietuvoje - 40 val. per savaitę). Įprastai nei bendrijos pirmininkas, nei valytojas nedirba pilnu etatu, dažniausiai įdarbinami kelioms valandoms per dieną ar kelioms valandoms per savaitę, nors galbūt gali būti ir kitaip. Iš esmės atlygis - susitarimo dalykas, tik reikia tinkamai darbo sutartyje įforminti darbo laiką ir nepamiršti atsižvelgti į nustatytą minimalų valandinį atlygį ir MMA, įvertinti mokesčių "grindis" (dirbančiojo mokesčiai negali būti mažesni nei skaičiuojant nuo vienos MMA, net jeigu ir uždirbtų mažiau). Detaliau jus pakonsultuotų valstybinės darbo inspekcijos konsultantai.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas