Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Ar gali bendrijos visuotinis susirinkimas nutarti, kad gyventojai, kurie savavališkai užėmė bendro naudojimo patalpas (rūsio sandėliukus, bendras džiovyklas, buvusias atliekų surinkimo šachtas) privalo papildomai mokėti mokesčius (kaupimo ir kt.) už šias patalpas.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, ar gali bendrijos visuotinis susirinkimas nutarti, kad gyventojai, kurie savavališkai užsiemė bendro naudojimo patalpas (rūsio sandėliukus, bendras džiovyklas, buvusias atliekų surinkimo šachtas) privalo papildomai mokėti mokesčius (kaupimo ir kt.) už šias patalpas
Klausimą uždavė: Jonas, 2021-02-15
Paskutinė redakcija: 2021-02-17
Reitingas:
(balsavo 0)

Suprantama, kad bendrojo naudojimo patalpos turi būti naudojamos bendrai, tai juk ne asmeninės patalpos. Dėl bendrų patalpų naudojimo savininkai gali susitarti įvairiai, tačiau yra daug niuansų. Civilinio kodekso 4.82 str. 3 dalis nurodo, kad butų ir kitų patalpų savininkai (pabrėžiame - taip pat ir kitų patalpų savininkai) privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose numatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas. O kokia yra ta dalis? Aukščiausiasis teismas išaiškino, kad turi būti įskaičiuojamas ir rūsio plotas, taip pat ir faktiškai turimų (užimamų) patalpų naudingasis plotas, nesvarbu, kad jos nėra teisiškai įregistruotos. Naudingasis plotas skaičiuojamas tik gyvenamųjų patalpų, o kitų patalpų skaičiuojamas bendras plotas. Ir t.t. Norėdami jums labiau padėti siūlome pasiskaityti Aplinkos ministerijos vienai bendrijai pateiktą išaiškinimą, kuriame mokėjimų paskirstymo klausimas išnagrinėtas detaliau, jį skaitykite čia.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas