Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar gali namo bendrijos pirmininkas reikalauti iš buto savininko, buto nuomininko duomenų (asmens kodo,tel.nr.)?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali namo bendrijos pirmininkas reikalauti iš buto savininko, buto nuomininko duomenų?(asmens kodo,tel.nr.)
Klausimą uždavė: Evaldas, 2023-02-21
Paskutinė redakcija: 2023-02-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Kai kurių asmens duomenų bendrijos pirmininkui tikrai reikia teisėtu pagrindu ir teisėtu tikslu jo pareigoms vykdyti. Pavydžiui, Bendrijų įstatyme (14 str. 6 d. 7 p.) yra nurodyta, kad bendrijos pirmininkas yra atsakingas už bendrijos narių sąrašo sudarymą ir tvarkymą, kuriame turi būti nurodyti bendrijos narių ar jų atstovų kontaktiniai duomenys (vardas, pavardė, adresas korespondencijai ir (arba) elektroninio pašto adresas, telefono numeris), be to, bendrijos narių ar jų atstovų sąrašo duomenys tikslinami ne rečiau kaip kartą per metus.

Kontaktiniai duomenys svarbūs, kai reikia pateikti bendrijos informaciją, pranešti apie įvykį, pakviesti į susirinkimą ir t.t. Žinoma, pirmininkas privalo kaikyti principo reikalauti ir naudoti tik tiek duomenų, kiek yra būtina. Asmens kodo bendrijos pirmininko veikloje įprasatai nereikia, bet asmens kodai reikalingi, pavyzdžiui, bendrijos pirmininką ir valdybos narius registruojant VĮ Registrų centro registruose.

Atkreiptinas dėmesys ir į Bendrijų įstatymo 21 str. 3 d. 4 p., pagal kurį savininkai, "laikinai išvykdami, išnuomoję arba kitaip patikėję kitam asmeniui naudoti savo butą ar kitas patalpas (pastatą), pranešti bendrijos pirmininkui (valdybai), kaip bus užtikrinta galimybė prireikus patekti į savininkui priklausantį butą ar kitas patalpas (pastatą)". Na, jeigu, pavyzdžiui, įvyktų avarija bute, juk reikėtų į jį patekti avarinei situacijai pašalinti.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas