Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Ar gali namo kaupiamieji pinigai būti panaudoti namo atnaujinimui (modernizacijai) dengti. Ilgalaikiame plane numatyti darbai atlikti renovacijos metu. Taip pat norėtume sužinoti ar gali namo pirmininkas tik su valdybos sprendimu nuspręsti atlikti visų laiptinių remontą iš kaupiamųjų lėšų be visuotinio susirinkimo.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena. Norėtume kuo skubiau gauti atsakymą, ar gali namo kaupiamieji pinigai būti panaudoti namo atnaujinimui (modernizacijai) dengti. Ilgalaikiame plane numatyti darbai atlikti renovacijos metu. Taip pat norėtume sužinoti ar gali namo pirmininkas tik su valdybos sprendimu nuspręsti atlikti visų laiptinių remontą iš kaupiamųjų lėšų be visuotinio susirinkimo.
Klausimą uždavė: Monika, 2023-11-14
Paskutinė redakcija: 2023-11-14
Reitingas:
(balsavo 0)

Abejojame, ar teisingai supratome klausimą. Jeigu pastato renovacijos metu atliekami ir ilgalaikiame plane suplanuoti darbai, tai tiems darbams sukauptomis lėšomis, manytina, galima atsiskaityti už renovacijos darbus, tik reikėtų tam gauti daugumos savininkų pritarimą. Jeigu po renovacijos liko nepanaudotų pagal ilgalaikį planą sukauptų lėšų ir planas tapo nebeaktualus (darbai atlikti), dauguma savininkų turėtų nuspręsti, kaip tas sukauptas lėšas panaudoti kitiems pastato atnaujinimo darbams.

Jeigu norima ne konkretų laiptinės defektą pašalinti, o atnaujinti pagerinant visą laiptinę, reikia daugumos savininkų pritarimo, lėšos tam turėtų būti surinktos papildomai, nebent dauguma savininkų pritars, kad laiptines atnaujinti būtina, kad tai privalomassis atnaujinimas ir kad atsargai (ne pagal ilgalaikį planą) kauptomis lėšomis galima laiptines atnaujinti.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas