Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko darbo sutartis

Ar galima dirbti bendrijos pirmininkui be atlyginimo? Kokia tuomet būtų darbo sutartis?

Neredaguotas klausimas:
Ar galima dirbti bendrijos pirmininkui be atlyginimo? Kokia tuomet būtų darbo sutartis?
Klausimą uždavė: Violeta, 2022-01-05
Paskutinė redakcija: 2022-01-12
Reitingas:
(balsavo 0)

Įprastai su bendrijos pirmininku pasirašoma terminuota 3 metų darbo sutartis (nes pagal Bendrijų įstatymą jo kadencija - lygiai 3 metai), numatant konkretų atlygį - tai būtų teisėta, nekeltų abejonių.

Oficialiu darbo inspekcijos požiūriu, darbo sutartis ir atlygis yra būtini, nors Bendrijų įstatymo sakinio, kuriuo jie remiasi, prasmė galbūt galėtų būti interpretuojama įvairiai, be to, jie nekomentuoja Savanoriškos veiklos įstatymo, o teisinė praktika šiuo klausimu ribota.

Jeigu remtumėtės Savanoriškos veiklos įstatymu, tai būtų ne darbas, bet pareigų vykdymas (!) savanoriškos veiklos pagrindais, asmeniui sutikus. Savanoriškos veiklos sutartis (ne darbo, bet savanoriškos veiklos!) gali būti žodinė arba rašytinė.

PAPILDYMAS. Žinomas nelabai senas faktas, kai po gauto savininkos skundo Darbo inspekcija atliko patikrinimą ir skyrė baudą už tai, kad bendrijos pirmininkas nebuvo įdarbintas. Bendrija į teismą dėl galimybės apginti sprendimą dėl savanoriškos veiklos nesikreipė.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas