Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar namo bendrijos pirmininkas, turi teisę neatskleisti namo kaupimo lėšų ir kur jos išleistos?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, norėjau paklausti. Ar, namo pirmininkas, turi teisę, neatskleisti namo kaupimo lėšų ir kur jie išleisti? Nes, teigia, kad yra įstatymas, kuris neleidžia viešinti sumos! Ačiū už atsakymą.
Klausimą uždavė: Oxsan, 2023-06-17
Paskutinė redakcija: 2023-06-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas atsakingas už visų savininkų lėšų panaudojimą pagal paskirtį ir privalo savininkams atsiskaityti.

Vadovaujantis Bendrijų įstatymu (žr. 19 str.), pirmininkas privalo parengti bendrijos veiklos metinę ataskaitą, kuri yra vieša ir su kuria turi teisę susipažinti kiekvienas buto ar kitų patalpų (pastato) savininkas. Šią ataskaitą, kaip ir metines finansines ataskaitas, bendrijos nariai turi patvirtinti eiliniame (ataskaitiniame) visuotiniame bendrijos narių susirinkime, kuris turi būti suorganizuotas ne vėliau kiap iki kiekvienų metų gegužės mėnesio pabaigos.

Bendrijos veiklos metinėje ataskaitoje turi būti nurodyta informacija apie bendrijos veiklą įgyvendinant jos įstatuose nustatytus veiklos tikslus per ataskaitinį laikotarpį, metinių ir ilgalaikių ūkinės veiklos, bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo įgyvendinant statinių naudojimo ir priežiūros privalomuosius reikalavimus planų įgyvendinimą, informacija apie bendrijos gautas ir panaudotas lėšas, nepanaudotų lėšų likutį, taip pat sukauptų lėšų pastatui (pastatams) atnaujinti panaudojimą ir jų likutį; bendrijos veiklos planai ir prognozės.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas